Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po čase hraní nejede GPU naplno a zvyšuje se použití RAM

Dobrý večer, mám problém s tím, že když hraju delší dobu (zhruba tak 3-5 hodin), tak mi přestává jet grafika naplno +- na 70% a RAM např. u Far Cry 5 postupně využívá více paměti, dnes jsem končil na 11,5 gb. Všechny teploty jsou v pořádku (cpu - cca. 55-60, gpu - ze začátku při 100% vytížení - max 73, postupně při 70% vytížení 65 stupňů). Nevíte čím by to mohlo být? Případně co s tím dělat?
Komponenty: I7 6700k - delid, msi GTX 1080 gaming, Ram adata xpg x41 2x8gb ddr4, MB - GA-Z170X-Gaming 7

VSync mas vypnuty nebo zapnuty? Snizuji se ti FPS?

Ja hraju jen se zapnutym VSyncem a ten logicky nevytezuje grafiku naplno, pokud to neni na 60FPS treba. S vypnutym VSyncem by mela jet grafika neustale naplno a jen zvysovat FPS.

A co procesor, jake ma vytizeni?

Prislo mi to nesmyslne, tak jsem hledal na webu a nasel jsem par komentu k Far Cry 5, kde lidi psali, ze ze zacatku hry nemaji uplne vytizeny procesor a grafika slape na 100%, postupne po nekolika hodinach hrani stoupne vytizeni procesoru na 100% a zacne klesat vytizeni grafiky. Proste procesor nestiha zasobovat grafiku daty a tak omezuje jeji vykon.

V jednom komentari z toho clovek obvinoval Denuvo, cemuz bych dost veril.

---

Kazdopadne bys mel updatovat ovladac graficke karty na nejnovejsi verzi.

Pokud by nepomohlo, tak zkusit Far Cry 5 odinstalovat a nainstalovat znovu.

A mel bys zjistit, jestli to dela jen ve Far Cry 5 protoze pokud ano, tak je to hrou a ty s tim moc krome vyse uvedeneho nezmuzes.

---

Ja Far Cry 5 nemam a porizovat nebudu, tudiz sam to nevyzkousim.

U procesoru % vytížení přesně nevím, ale rozhodně naplno nejede, tak z půlky možná, všechny ovladače mám aktualizované. Budu zkoušet dál i jiné gamesy, počítač mám zatím krátce, takže jsem na to neměl ještě moc čas.

Ještě mě napadlo, jestli to nebude zapnutými hd texturami - využití paměti gpu se z 2,5gb zvedne na 4,5gb. Ptal jsem se známého a ten můj problém vůbec nemá - má vypnuté hd textury, ale srovnávat to nemůžu, má úplně jiný kompl.

Každopádně zatím děkuji za tvuj čas a snahu mi pomoct :-)