Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SrtTrail.txt

Dobrý den, včera po hraní Crashe Bandicoota N. Sane Trilogy (vlastním na Steamu) jsem šel vypnout PC... byla aktualizace, ale počítač se vypl skoro hned, jako by to byla nějaká malá aktualizace... Nyní jsem přišel k PC, zapnu ho a najednou mi počítač píše, že nelze spustit počítač a v LogFiles/Srt/SrtTrail.txt je že:

"Zjištěná hlavní příčina:
---------------------------
Soubor d:\boot\resources\custom\bootres.dll, který je kritický pro spouštění, je poškozen.

Opravná akce: Oprava souboru
Výsledek: Chyba. Kód chyby = 0x2
Doba trvání = 16578 ms"

dal jsem tedy upřesnit možnosti a klikl jsem na "ukončit a pokračovat", poté se mi PC zapnul zapnul bez problému...
Tohle se mi stalo před dvěmi týdny, kdy jsem instaloval z CD FlatOut 2, kde byl potřeba ochranný ovladač, který mi po restartu házel to samé, ale musel jsem reinstalovat PC... nyní reinstallu nebylo třeba...

Může mi někdo vysvětlit, co se to právě stalo? A nebo co udělat pro to, aby si to nadále nedělo, kdyby náhodou?
Děkuji

jsem instaloval z CD FlatOut 2, kde byl potřeba ochranný ovladač, který mi po restartu házel to samé, ale musel jsem reinstalovat PC

když instaluješ sračkové hry, které ničí systém, snad by bylo vhodné se zamyslet nad kompletní zálohou systémového disku.

ale pokud máš nerozdělený disk a tvoje data se systémem na jednom společném hnoji, obrať se s dotazem na mrchosoft nebo výrobce tvé dětinské hry - proč do takového hnoje vůbec dovolí instalaci nefunkčního "herního" paskvilu.

CD je z roku 2006 a hrával jsem to dříve na Vistách a XP... dostal jsem na tu hru znova chuť, protože na ní mám pěkné vzpomínky a z toho stejného CD jsem tu hru nainstaloval... Pak jsem zjistil že ten driver není kompatibilní s Widlemi 10 a že s tím mělo problém více lidí... Jen by mě zajímalo proč dětinskou hru?

Možná mě admini praští přes prsty.

Jestli chceš hrát hry, které mají takto agresivní rootkity, tak to ti doporučuji stahnout "upravenou" hru.

Protože to je jediná cesta mimo procházení bazaru a nákup elektrošrotu a instalaci dobového software na
dobový hardware. Což je ještě chorejší alternativa.

Problém je v tom že já to netušil... z tohodle CD jsem hrál FlatOut 2 před 12ti lety... Kámoš to poslední dobou hrál a mě napadlo že bych si to mohl taky zkusit zahrát, takže jsem si vzal to CD, dal do PC, nainstaloval, pak se musel nainstalovat nějaky CD Protect ovladač a chtělo to restart PC a bum bootres.dll je kriticky poškozený... Kdybych věděl že to na Widle 10 není tak to ani nedělám a koupím si rovnou FO2 na Steamu... ale proč bych to dělal když mám origo cd?

Jinak nyní po instalaci Widlí 10 verzi 1809 je vše bez problému, asi nějaký bug, nebo něco takového