Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem LCD zobrazuje hodinu malo barev

Ahoj,

dole dve fotky monitoru.

Na SPRAVNE je plocha takova do modra, na SPATNE jsou tam videt takove cervene mapy. Vim, ze fotky moc povedene nejsou, ale myslim, ze je videt, ze to je divny. Takhle je to po cele obrazovce a kdyz bych vlezl do nejakeho menu, ktere je klasicky takove sede, tak bude naruzovele. Kdyz treba pustim video, tak je na nem videt, ze to neni 24bit, ale proste cast barev chybi, jako kdyby barvy nemely po 8bitech, ale kazda treba jenom 5bitu.

Kdyz necham monitor zapnuty aspon 1,5 hodiny, klidne jsem nechaval celou obrazovku cerny sporic, ale proste zapnuty monitor, tak ok. Asi se to za tu doby nahreje a najednou jsou barvy v poradku, takhle to bylo celych 5 dni, co jsem ted byl na chalupe.

Problem je urcite v postarsim LCD monitoru jeste se zarivkovym podsvetlenim. Staci monitor vypnout na 5 minut a je to tam znovu a zase je treba tak tu hodinu a neco cekat. Kdyz monitor jen vypnu a do priblizne 1 minuty zapnu, tak se nestane nic a barvy jsou OK. Mohlo by to byt take kabelem, ale to netusim, rekl bych, ze nebude, nemel jsem kabel na zkousku. Monitor byl letos pres zimu prvnim rokem na chalupe a protoze tam nikdo mesic nebyl, tak jsem ho zabalil do deky a do igelitu, pod deku pridal silikonove kulicky proti vlhkosti a kdyz jsem prijel, tak jsem ho nechal po spusteni topeni radeji 8 hodin bez zapnuti, ale predpokladam, ze asi stejne navlhnul a neco v nem odeslo.

Otazka je, jestli by to nekdo dokazal identifikovat, abych vedel, jestli se vubec pokouset o opravu nebo ho odepsat?

Coz pak o to, ale mne se nezda, ze 8 let slapal v pohode a hned kdyz ho prendam prvnim rokem na chalupu, tak neprezije zimu?

Jasne, nebyli jsme tam 6 tydnu, mohl teda navlhnout i pres ty opatreni, co jdem udelal - deka, igelit, uvnitr monitor a silikonove kulicky proti vlhkosti. V tom prave vidim problem, koupim novy monitor a ukaze se, ze i dalsi tam jedinnou zimu neda? Nebo to mohla byt nahoda a proste odesel vekem.

Ach jo, tady preci nejde o pocet let provozu, tady jde o to, ze monitor umira po prvnim roce stravenem ve vlhku na chalupe.

Takze muj dotaz zni, umre tam i novy monitor hned prvni zimu nebo novy monitor vydrzi?

To samozrejme nikdo nemuze vedet, proto se snazim odhalit zdroj zavady a zjistit, jestli je mozne, ze zdrojem zavady je vlhkost nebo nahodne proste stary monitor odesel.

muj dotaz zni, umre tam i novy monitor hned prvni zimu nebo novy monitor vydrzi?

Tyhle věci mají na netu určitě vypsané provozní teploty. Příklad z CZC:

Provozní podmínky

    Teplota

    10~40 ℃

    Vlhkost

    10 ~ 80 (nekondenzační)

Z toho bych řekl, že ti ten monitor umrznul. Další bych raději neriskoval. :-)
I když... skladovací podmínky můžou být jiné.

Ja mam stary monitor na chate uz asi pet let a funguje furt dobre, v zime tam normalne zmrzne voda v lavoru az na dno. Prijedu, zapnu monitor, normalne jede , podpalim v kamnech, za chvili voda rozmrzne a v pokoji +20 a monitor jede. Nikdy jsem ho nijak nebalil.

Ale muze byt, ze mu zacinaji odchazet kondiky, nebo ze uz mu neco odeslo a vylilo se dovnitr a dokud se to neprohreje a/nebo nevyschne tak to zkratuje nekam, kam nema, nebo naopak blbe vede.

Moji zname kdysi prestala chodit tiskarna a ukazalo se, ze ji do pocitace nalezly mysi, udelaly si tam vyhrivane hnizdo na procesoru (a zastavily tak vetrak), dukladne to prosraly a prochcaly to tak, ze nekterym integracum urezly nohy (jako nejen od desky, ale komplet cela noha odshora dolu s kusem PCB medi okolo) - jeden z nich byl od portu te tiskarny.,, Ale pocitac jinak chodil ...

Asi jo, poridim na chalupu nejakej levnej monitor.

Je to stejnak divny, dneska se hral na slunicku 3 hodiny rano, potom odpoledne fungoval OK, ted vecer jsem prisel, zapnul PC a monitor zase ta vada, stacilo 15 minut a uz je to OK. Je to proste zahada, co se mu tam vevnitr muze dit. :-/

Ten monitor stale pouzivam, v lete jsem ho nahrival na Slunci, ted zase u kamen.

Ale dosel jsem jeste k jednomu poznani, normalne pouzivam monitor s jasem na 0. To samozrejme neznamena, ze by podsvetlovaci trubice prestala svitit, ale ze sviti nejmene co umi, to jest stale sviti dost dobre, aby se na monitor dalo pekne koukat, ale nesviti uplne na plno. Kdyz po spusteni monitoru a divnych barvach dam jas na 100, tak se barvy spravi mnohem drive nez kdyz necham jas na te 0. Ve vysledku staci zapnout monitor, zvysit jas na 100 a nechat ho tak 15 minut a pak je zcela OK, dokud ho na nejakou dobu zase nevypnu.

Mne to takhle uplne staci a dokud to neodejde uplne, tak si ho necham, ale furt mi vrta hlavou, kde je chyba, co muze takove chovani zpusobovat?