Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nvr

Prosím o navrh riesenia.
Mam doma amatersky zapojene kamery v sieti (mikrotik router) a pravdepodobne to siet zatazuje (obcas vypadava). Zapojim kamery s nvr na druhy router. Je mozne vsak tieto kamery bez pouzitia pristupu zvonku (bez internetu) sledovat v domacej sieti na wifi (mikrotik) alebo by som musel mat v druhej sieti kde budu kamery druhu wifi a vzdy sa na nu prepojit?
Pripadne v mikrotiku by sa malo dat nastavit na lan porty inu siet. Ale to budem mat rovnaky problem ci?
Ďakujem za odpoveď.

Taketo nvr neprichadza do úvahy kedze kamery su aj na vedlajsom dome. Znamenalo by to tahat z kazdej kamery do obyvacky lan kabel = vysramovat dieru pre 15kablov co je absurdne a tiez zhruba 30m kabla k vzdialenejsim kameram )co je asi dost velka vzdialenosť pre poe ci?)

V prvom rade zabudni, že budeš niečo reálne sledovať cez wifi...Taký dátový tok (prenos obrazu z kamier) ako si sám postrehol wifi proste nestíha...ono wifi je celkovo nedostatučúca na hocičo...

Kamery si zapoj káblami do switch-u (ak nvr nemá PoE...) a zo switchu potom 1 kábel do nvr a 2 kábel zo switchu do routra alebo kde chceš...

Ano ved zhruba takto to mam zapojene.
Ale chcel by som to dostat na druhu siet s tym ze z prvej siete by sa dalo na kamery pripojit a pozret si live obraz na mobile.
Cize potrebujem prepojit 2 rozne routre aby z 1 ktory bude sluzit na internet bol pristup na 2 ktory bude len lokalna siet kde budu kamery ktore si viem pozret (aby som nemusel prehlasovat na dalsiu wifi. (Idealne keby ta lokalna siet s kamerami nemusela mat wifi vobec zapnutu (prepojim ich kablom..)))

Lenze ako som spominal vyssie je nemyslitelne tahat do obyvacky k nvr 15 kablov kvoli poe zapojeniu.. skor by mi teda mohlo stacit nvr s dvomi lan portami avsak su take? Ze by bolo jedno na in a druhe out - výstup do siete..?8

// pripadne mi napadlo ze to nvr ma myslim wifi.. dalo by sa spojit cez len vystup s kamerami a potom do siete ho pripojit cez wifi? Vytvorilo by tak nvr svoju siet s kamerami ? a boli by sledovatelne online cez wifi v sieti na mobile?

Lebo je to praktické. Kam by som ho mal umiestnit aby to bolo lepsie? Takto si len na tv prepnrm hdmi a vidim online vsetky kamery prip. Si viem hned aj myskou naklikat zaznam a pod.
Neprehliadol. Takyto switch mam ale nechapem ako mi to pomoze vyriešiť moj problem. Mam v nvr len 1 lan port. Teda nvr musi byt aj s kamerami (so switchami) na jednej sieti.

Ako to moze vytazovat siet? NVRko ti neda ani pri maximalnom bitrate viac ako par desiatok Mb/s, navyse take nvrko som teda davno nevidel, dnes vsetky vedia vysielat komprikomvane, takze par Mb/s...pri beznej kablovej sieti (100Mb/s) to nemoze "vytazovat moc".
By ma celkom zaujimalo ako si dosiel k tomuto poznaniu.

Je to amatersky porobene vsetko a predtym ako som kamery nemal tak vsetko islo v pohode. Teraz je problem - vypadava to - internet seka mrzne..
Moze tam byt chyba v zapojeni alebo konflikt ip alebo xyz... kazdopadne najradsej by aom to dal na druhu siet je to asi najjednoduhsia cesta ..
Len by som nerat stratil moznost pozret si online kamery z mobilu..

Ak to das za druhy router budes musiet pridat do prveho celu routu co lacne routre nezvladaju, alebo naopak spravit NATko a presmerovanie smerom do druhej siete. Urcite to teda nie najjednoduchsia cesta.
Kedze vsak nemas viac ingo a na sieti nejaky klasicky low end router asi sa nebude dat viac vycarovat z toho.
Jedna z veci ma napadla je, ze mas na sieti nejaky brodcast storm, alebo nieco podobne, ale to bez centralneho nastroja, ktory zvladne dignostiku nedas (switch, router).