Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem poškodzená disketa

Dobrý deň, začal mi blbnúť počítač tým spôsobom, že po cca hodine mi Windows ukáže modrú obrazovku s textom a vypne sa, tak jsen zaujal opravárske postoje a urobil vyčistenie počítača cez profesionálné programy Advanced System Care a Glary ulitlies, mám podozrenie na vírus trójskeho koňa ktorý infikoval súbory v pc a neviem ako ho odstrániť,
mám zakúpené Mc afree ale ten žiadny vírus nenašiel, poradí mi niekto ako odstrániť vírus?
Na porna nepozerám, neviem kde sa ten vírus vzal počítač sa seka že to ani nejde.
Asi ho vyhodím z okna!

profesionálné programy Advanced System Care a Glary ulitlies, mám podozrenie na vírus

To je právě onen virus a Mcafee k tomu můžeš přiřadit taky. Všechno to jsou profi nástroje, které dokáží dokonale rozdrbat systém.
Můžeš PC proskenovat programem Mbam a Adwcleaner, ale obávám se, že to nepomůže a přeinstalace Windows tě nemine.

po cca hodine mi Windows ukáže modrú obrazovku s textom a vypne sa, tak jsen zaujal opravárske postoje

To se děje opakovaně?Že by nějaký virus vždycky čekal hodinu,než nabere síly a pak teprve zaútočil?
Třeba se to jen přehřívá,zkus zkontrolovat teploty a hlavně si přečíst ten text na obrazovce.A ten McAfee je taky skoro virus,jak už psal Lukas 1982.

rád by som prečítal čo to píše ale sú to nejaké čísla a písmená a hneď to zmizne a vypne sa to, našiel sem na internete že sa tomu hovorí modrá smrť mám windows 10 a odbornik v tom nie som

Existuje event log, súbory dump, ktoré podrobne zachytia "kauzálny nexus" modrej smrti bsod.

Možno je vadný niektorý HW komponent, GK, modul RAM. Nemusí sa jednať o SW chybu alebo škodná.

Ideálne pre bfu lamu je, ak si stiahneš ISO W10 zo stránky MS podľa svojej verzie a edície, klikneš na ISO, klikneš po rozbalení ISO na Setup.exe a spustíš tzv. "prešrotovanie" systému priamo z gr.prostredia Windows s ponechaním nastavení a SW. Po troch reštartoch máš opravený OS W10. Bordel v OLD zložkách si vyčisti napríklad číňanom; Dism++ x64, lišta hore: options - expert mode - zaklikaj všetky položky.

Pre odbornú, manuálnu kontrolu veškerých nastavení OS, Plánovača úloh, Registrov, načítaneho SW, kernel, rootkitov, škodnej, je tu:

PCHunter_free.zip x64/x32.
https://www.filecluster.com/downloads/PC-Hunter.html

Máš sa čo doučiť za domácu úlohu, komparovať každý riadok spusteného PCHunter cestou browsera a verejného netu.