Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oprava JS kódu

Ahoj, můžete mi prosím poradit proč tohle nefunguje?

<form id="form" action="/">
          <input type="button" value="a">
          <input type="button" value="b">
          <input type="button" value="c">
</form>

<script>

document.addEventListener('click', function (str) {
               if ( str === 'a' ) console.log('Bylo kliknuto na tlačítko 'a');
          else if ( str === 'b' ) console.log('Bylo kliknuto na tlačítko 'b');
          else if ( str === 'c' ) console.log('Bylo kliknuto na tlačítko 'c');
});

</script>

Nikoli. Kdybys použil debugger, nebo rovnou console.log(str), zjistíš, že typ proměnné str je Event, případně element formuláře, (takže text se získá str.value)

a není náhodou lepší místo té ifové mašinérie použít switch nebo rovnou sprintf, když je to pokaždé stejné? Tahle procedurálnost postrádá smysl.