Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nova zakladni deska nejde zapnout

Zdravim, provadel jsem upgrade PC (AMD Ryzen 5 2600, ADATA 8GB DDR4 3000mhz, MSI B450 TOMAHAWK). Po sestaveni se pocitac bez problemu zapnul, po asi dvou hodinach pouzivani se z niceho nic vypl a uz nesel zapnout. Tudiz jsem zacal hledat zavadu, veskere komponenty vyzkouseny v jinem PC a bez problemu funkcni. Tudiz jsem dosel k zaveru ze je vadna deska a dosel ji vymenit. Dostal jsem novou, vse zapojil jak ma byt a co se nedeje, PC nejde zapnout. Nyni uz jsem bezradny, pochybuju ze i druha deska by byla mrtva a jsem naprosto bezradny. Za jakoukolov radu predem dekuju.

ani zkratovanim pinu jsem niceho nedocilil

- A co by jsi chtel zkratovanim také docilit ? Zkratoval jsi takle i jinaci veci na té zakladni desce ?
- Zacni kontrolou PowerButtonu (jak samotné tlacitko tak jeho zapojeni na zakladni desce) , pak zapojeni na *minimalne osazené desce.
*** "Minimalne osazena deska" ↔ je jen 1xRAM + CPU nic vic (video ani HDD a ani FANs nepotrebujes). Desku nech vytahlou z bedny ven, treba neco skratuje v konstrukci.

Pro tvůj procesor existuje celkem nový BIOS a jak ho updatovat když deska nepostuje, je zde, takže ze všeho nejdřív bych flešnul BIOS na poslední tlačítkem BIOS Flashback. Mimochodem, přečti si tam poslední příspěvek dole.
OS?

Ale jak muzu flashnout Bios, kdyz to nejevi ani minimalni znamku zivota, jak kdyby do toho nesel proud. Ale zdrojem to neni, kdyz ho prepojim do druheho PC, vse funguje jak ma. To samy ostatni komponenty. Opravdu si zacinam myslet ze i druha deska kterou jsem dostal je mrtva.