Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako ziskat IP adresu z nadradeneho routra

v internej sieti je MKT ktory uz ma na WAN internu adresu od predchadzjuceho routra na ktorom bezi aj dhcp. Chcem vyuzit toto dhcp aj pre novy MKT, a len pre hostujucu wifi si spravit na MKT vlastny dhcp s inymi adresami. Ako donutit MKT aby prideloval na eth2-5 a wifi IP adresy z nadradeneho routra?

Na quick setup mi nic z doporucovanych modov nevyhovuje na to, ze nezapojit ako router, aspon podla nazvu a popisu vo wiki . . . tam som si vzdy naklikal zakladne veci a potom uz len doplnal ten zaklad. Doporucujes zacat s uplne cistou konfiguraciou? No potes . . .

Je potrebne vediet ako funguje DHCP. Tie pakety sa siria vsesmerovym vysielanim, ktore cez router neprechadza. Rivnako je to aj s videnim nazdielanych zloziek, suborov a tlaciarni. Rovnako to cez router nieje vidiet. Na to aby to vobec malo sancu fungovat je potrebne rozdelit siet pomocou masky. Na jednej sieti totiz nemoze byt viac dhcp serverov, ktore funguju pomocou vsesmeroveho vysielania Jedine, ze by si nakonfiguroval klientov na unicastove dhcp ziadosti. Vtedy by to mozne bolo.

Toto by vedel asi lepšie fleg, možno sa ozve.
Myslím, že to bude viaznuť na vzťahu medzi tými dvojicami portov eth2,3 a eth4,5
Bridging, alebo routing?
Predpokladám, že si ich rozdelil, ale asi nič viac. Pravdepodobne sú osamostatnené bez toho aby systém vedel, ako má narábať s dhcp paketami medzi tými dvojicami portov.

Ak to chapem správne tak tam nastavis dva bridge a dhcp pridelis len na druhom. Prvý bude brat dhcp z brány.
Na quick.setup kasli, žiadny režim, nastav si to vsetko ručne. Nezabudni pridať routu druheho dhcp do brany.