Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Google Mapy - navigácia - gong namiesto hlasu

Zdravím,

od decembra 2018 mám problém s navigáciou v Google Maps. Pri navigácii mi z ničoho nič namiesto hlasu "o x metrov odbočte tam a tam" a pod. ozve len dosť nepríjemný gong.

-Mapy mám aktualizované.
-Zapnuté "všetky upozornenia" v navigácii mám.
-Prepnúť jazyk navigácie na akýkoľvek iný absolútne nepomáha.
-Vymazať dáta aplikácie a nahodiť znovu nepomáha (vyskúšané 2×).
-Hlas v telefóne očividne je - včera sa mi v navigácii ozvalo "Problém s GPS." (rovnaký hlas, ako predtým dával inštrukcie), ale inštrukcie stále nepočuť.

Budem veľmi vďačný za akúkoľvek radu.

The alert chime you here indicates is a prompt for an upcoming driving maneuver. It plays in places where the Text-to-Speech engine is either unsupported or unavailable, but it also may play if the data connection becomes flaky during guidance and Navigation isn't able to process a road name in time.

co bolo predtym nie je teraz. mas stiahnuty hlas v telefone? - https://support.google.com/maps/answer/3273406?co=GENIE.Platform%3DAndroid&hl=sk
Hlasové pokyny sa niekedy nestiahnu alebo je potrebné ich v telefóne alebo tablete aktualizovať. V takom prípade budete namiesto hlasových pokynov počuť zvonkohru.

Skontrolujte, či máte internetové pripojenie. Ak máte spoľahlivé internetové pripojenie, hlasové pokyny sa stiahnu rýchlejšie.
Získajte trasu.
Používajte aplikáciu Mapy Google ako zvyčajne. Zatiaľ čo budete mať spustenú aplikáciu Mapy, budú sa sťahovať hlasové pokyny.
Keď sa dokončí sťahovanie hlasových pokynov, budete počas používania navigácie na požadované miesto počuť namiesto zvonkohry hlasové pokyny.