Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SSD disk a zapojení

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat, který z SSD disku 500 GB byste mi doporučili, který má nejlepší recenze a jsou s nimi lidé spokojení. A jestli je pravda do se píše na internetu, že od dubna zase začnou SSD disky zdražovat.
2. Když budu mít v PC SSD disk, na něm budu mít hry, různé programy a systém, k tomu budu mít ještě HDD disk, který mám sice 5 let, ale pořád je dostačující, jen když hraji náročnou hru nebo startuje systém, tak je trošku hlučnější. Na HDD bych měl jen nějaký filmy a věcí co stáhnu z internetu. Tak bych se chtěl zeptat jestli ten pomalejší HDD nijak nebude ovlivňovat výkon SSD, např. Při hraní her nebo načítání systému.
3. V PC nemám už volný přímý kabel od zdroje. Nyní mám v DVD mechanice a v HDD disku. Když jsem se koukal dovnitř, všiml jsem si, že vždycky před tím konektorem (který zapojuji do HDD a mechaniky) se kabel rozděluje a jsou tam 2 konektory, tak jestli můžu mít jeden konektor v HDD a druhý SSD.
Děkuji moc za veškeré odpovědi.

ad 1) 500 GB se zase tak dlouho běžně nedává, aby byly nějaké delší zkušenosti, jinak recenzí je plný internet. Zdražuje se cokoliv kdykoliv, zrovna u SSD bych to nečekal, tam probíhá dlouhodobě spíš zlevňování, jak se objevují větší, tak ty menší se (než zmizí z trhu) zlevňují. Počítačové komponenty ale za posledních 5 let dost zdražily, některé i dvojnásobně a tak jako předtím výrobci hledali dno, nyní asi hledají strop.
ad 2) SSD na systém, HDD na data. To je běžné rozdělení. HDD bude mít naprosto minimální vliv, netvrdil bych že nulový, ale zanedbatelný bude (třeba při startu si musí popovídat s biosem a možná potom i s windowsem). Teda pokud nenasměrujete systému některé věci na ted starý harddisk. I když možná aspoň dokumenty by bylo dobré mu tam nasměrovat.
ad 3) S tím nebude problém, proto jsou tam ty konektory dva. Jinak se dá koupit rozdvojka, stojí to pár korun. Stejně tak redukce ze starého typu konektoru.