Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WIFI 5G

dobrý den,zakoupil jsem notebook z druhé ruky ještě dva měsíce v záruce
ASUS F756UX-T4035T
ale WIFI nezobrazuje 5g sítě.Pokud modul 5g nemá je možné do tohoto notebooku dát modul wifi který má 5g???děkuji za radu JARA

5Ghz modul nema, dle foto vnitrku tam je nad ventilatorem miniPCIe karticka = ciste teoreticky jde vymenit za jinou ktera by 5GHz umela jde. Ale to neni tak jednoduche - vyrobce ma obvykle v biosu nahrany whitelist povolenych karet, a jine v danem notebooku proste nefunguji, byt fyzicky jim v tom nic nebrani. Hledat to za vas nebudu, google je vas pritel - prolezte si tematicke fora, hledejte kdo to s jakou a jak rozchodil, jestli je nejaky upraveny bios s kterym funguje "vse" - pokud vam ta 5GHz wifi za to stoji.

[1551952662.PNG]

ono tech 5GHz je vyhodne tam kde je v 2,4GHz silne zaruseno - coz...kde neni, mozna nekde na vesnici. A prave proto ze hur pronika zdmi, prekazkami, tak se i lip utlumi pripadne ruseni v tomhle pasmu. Ale samozrejme tam kde to jelo na 2,4GHz "pres tri zdi" to nejspis na 5GHz nepujde/bude uz signal prilis slaby. Neco za neco. :)

(rychlost samotnou bych asi az tolik neresil, to je jen pripadny bonus navic, neprilis podstatny)

Jeste poznamka pro zadavatele - neplest si nejake 4G - 5G (s velkym G) site s 5GHz WiFi. 3G-4G-5G site jsou "generace" telefonnich mobilnich siti - to na cem vam funguje mobil: https://smartmania.cz/5g-site-internet-rychlost/

Taky mi "Interni antena" na Wifi M.2 jako na tvém obrazku (nemyslim externi dipolové) kartach nejak problém nedelala, aji kdyz se mi podarilo zametit "kablik" (coz je jen kousek medi) BT za WiFi tak 5Ghz jelo.
K tazateli : Jestli zapojis kartu co ma 5GHz kanal tak ti pojede. Staci prumerna "M.2 2230 " Dual Band Wireless-AC karta treba od Intelu / Low Power nevzpominam si ze by mi Intelecké nekdy nejeli, nebo zarizenim byla odmitnuta.

Antena 2.4G je dost problematicky pouzitelna na 5G. Nasobok 2λ pomoze len v malej oblasti okolo toho nasobku. Neobsiahne celu sirku 5G pasma. Nie celkom nadarmo sa vyrabaju a pouzivaju anteny zvlast na 5G a zvlast na 2.4G, alebo kombinovane dvoj systemove anteny pre 2.4/5G. Tie kombinovane su ovsem slusne drahe.

kde ji mohu sehnat,děkuji JARA

- Mas ho oteverny ? Jaky M.2 port pouziva ?
- Ted tam mas zapojenou jakou E_kartu i "vyrobce -> typ" ? Treba 5Ghz pasmo umi, jen mas treba spatne nastaveny 'ruter'.
V pripade ze mas problém tyto informace najit nebo precist, muzes pouzit "PowerShell" a prikazem :

Get-NetAdapter "W*"

[85194-wifi-card-png]

- No, vymenit by sla, ale s malo "Mhz". Jestli chces opravdu rychlost, myslis ze by externi WIFI na rozhrani USB → s "externi antenou" Dual-Band (80-80 nebo 160MHz) by mohlo tvuj problém resit, nebo vymena a zakopupeni nove M.2 je opravdu podminkou ?
* Ty interni o proti externim antenam maji polovicni MHz, tak i na 5GHz pasmu ti nezarucuje lepsi dosah ani rychlost.

- Jako kuprikladu : https://www.alza.cz/netis-wf2190-d4473667.htm s teoretickouy rychlosti az → "1200 Mb/s", ale IMHO na beznou utilizaci staci blech aty "ASUS AC51".
* Jde jen o priklad né navrh.