Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC sa zapne a o sekundu sa vypne a dookola

Ahojte
Mám problém so zapnutím PC.
Mám stým problém 2dni
Prvý deň počítač zapnem a za sekundu sa vypne a stále dookola sa sám zapína a vypína
Skúsil som podržať tlačidlo na zapnutie počítač sá zapol a všetko v pohode druhý deň zapol som počítač a zas to začalo robiť tak som podržal tlačidlo na reštart PC a PC sa zapol ale, musel som ho reštartovať a od toho momentu už mi nič nejde, keď zapnem PC tak sa sám vypne a dookola. Chcem sa spýtať je možná príčina tohto, že som odpálil RAMky? Tieto dva dni som hral hru ktorá mi žrala tak 90-95%ramky a hral som to niekoľko hodín vkuse. Mohol som ich tým odpáliť?

hral hru ktorá mi žrala tak 90-95%ramky a hral som to niekoľko hodín vkuse. Mohol som ich tým odpáliť?

Ne.

Tipnul bych si na zdroj nebo desku (podívej se, zda někde neuvidíš nafouknuté kondenzátory).
Před dalším pátráním bych zkusil vyměnit baterku na motherboardu (CR2032) a resetovat nastavení BIOSu na default. Pokud jsi taktoval, tohle vyzkoušej jako první.

Ako mám nastaviť bios na default

Odpojíš elektřinu, otevřeš bednu, vyjmeš tu malou kulatou knoflíkovou baterii (CR 2032) a zkratuješ ty kontakty pod ní (na resetovací piny záměrně neupozorňuji, nevím, co je to za desku, a manuál už asi taky bude v pánu…)
Při té příležitosti můžeš i zjistit, co máš za zdroj, a opsat sem informace ze štítku (název, watty, proudové zatížení jednotlivých větví)…

Pro clear CMOS stačí vytáhnout baterku, ale pri odpojeném síťovém napájení - nedal typ desky, tak nebudu bádat, kde je jumper, kterým by to šlo…
Jako většina navíc odpovídá buď mimo téma doplňující otázky, nebo jen na polovinu, takže tohle bude ještě běh na dlouhou trať…