Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem bezpečné uložení dat

Dobrý den existuje nějaký program, který buď naformátuje flash disc a zaručí, že budou data čitelná nebo ukládání přes nějaký program s přívětivím prostředím pro znovu otevření souboru.

problémy s flashkou nejsou nikdy způsobené jejím vadným formátováním, ale vždy vadným chováním buď uživatele, nebo diskové cache windows.
takže pokud tvým jediným zálohovacím médiem je usb disk (nebo dokonce usb flashka), už teď jsi o ty data prakticky přišel.

nějaký program s přívětivím prostředím pro znovu otevření souboru

jestli před úpravami nekopíruješ soubory z flashky na bezpečný disk, ale rovnou je edituješ z flashky, nepomůže ti ani zaříkávání.
jednak se nevytváří přirozená záloha na druhém místě (v nejhorším o jednu generaci úprav starší), druhak u flashky coby nespolehlivého média (+ ta cache) o to více hrozí poškození souborového systému, prakticky znefunkčnění flashky.