Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RAM- môžem spustíť 2pary ramiek s inou veľkosťou naraz?

Čaute
Chcel by som sa spýtať: mám základnú dosku msi Z97 pcmate ktorá má 4sloty na RAM a maximálna kapacita je 32gb ram
Akurát mám 8gb ram crucial ballistix sport (https://m.alza.sk/crucial-8-gb-kit-ddr3-1600-mhz-cl9-ballistix-sport-d296840.htm?o=17)

A chcem sa spýtať keď si chcem upgradnuť 16gb ramky ale upgradoval by som ich tak že by som ich vložil do ďaľších 2slotov tak by som mal celkovú rám 24gb išlo by mi to? (https://m.alza.sk/kingston-16gb-kit-ddr3-1600mhz-cl10-hyperx-fury-black-series-d1147688.htm)

Frekvencia oboch párov je 1600mhz ale na prvých je časovanie 9 a na tých 16gb je časovanie 10

Ďakujem za rady

Většinou to funguje, ale ne vždy. Spolehlivou odpověď dá až praktický test. Výsledné časování bude CL10.
Jinak o dual channel nepřijdeš, ale musíš mít paměti správně osazené, tedy na každém kanálu 1x4GB a 1x8GB. Pokud teď máš ty současné 2x4GB správně osazené (v dual channel režimu), tak jen přidej ty nové 2x8GB do v současnosti volných slotů.