Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Picasa 3 záloha

Na starém PC je starý asi 15 let mám program Picasa 3 a v něm tuny fotek a videí já jsem to fotil jak na běžícím páse jak potomci mých bráchů rostou a tak moji rodiče prostě rodinu a protože jak píši jsou toho "tuny" tak na DVD se to nevleze tak potřebuji poradit jestli nevíte o velkokapacitním Cloudu samozřejmě free PC je WIN XP díky

Kolik GB? Jistě víc než 5GB. Máš rozumně rychlý upload? Není jisté, že nějaký uploadovací program bude pracovat s Win XP. Nebyl by lepší externí harddisk? Tady máš srovnání kapacit různých úložišť.
A ještě osobní postřech: stojí za to selektovat. Většinu fotek člověk nikdy neuvidí a nepoužije.

Je možnost fotky hromadně zmenšit ve starém dobrém programu IrfanView.
Nebo použít neomezené úložiště od Google - neomezené tehdy pokud zvolíš Googlem nastavenou velikost fotografií.
Pokud zvolíš původní velikost budou ti fotky zmenšovat původních 15 GB sdíleného prostoru na účtu Google (email, fotky, disk).
Osobně bych volil v Pc nesystémový disk pro uložení a externí disk na zálohu.