Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aktivace Windows 10 po výměně základní desky

Dobrý den,
po výměně základní desky jsem postupoval přesně krok za krokem podle Microsoft rady. Tento počítač -> vlastnosti systému -> změnit kód product key nebo upgradovat edici Windows -> odstranit potíže -> nedávno jsem změnil hardware tohoto zařízení -> zde už jsem se přihlásil, takže jen kliknu na svoje zařízení a dám aktivovat -> ale poté mi to napíše na tomto zařízení nemůžeme aktivovat Windows. Zkuste to prosím později.
Tak se chci zeptat, jestli nevíte co s tím, abych si nemusel kupovat novou licenci.
Děkuji moc za radu.
S pozdravem Martin.
Změna kategorie, původně: Software (karel)

Používam svoje metódy k zmene ID HW, tie sú vydreté, tiež backupper EaseUS Todo Worstation je platený a preto ich sem nezavesím.

Ale, skúsil by si za domácu úlohu napríklad vykonať tieto zmeny v Registroch z ISO Windows, nabútovaním mašiny. https://lnk.sk/gjW1

Možno by fungovali pri zmene ID HW, ako ošáliť servery MS v prípade desiny.

A k čemu mu ta tvá rada bude? K ničemu. Při změně desky dojde k změně UUID a shodí mu to aktivaci vázanou na původní desce ať bude dělat co bude dělat. Aktivaci může tak akorát přenést, například pomocí účtu MS a toho postupu, který tazatel evidentně zná.

Musis volat a prvne to zkus pres automat, licence uz byla jednou aktivovana a potrebujes ji aktivovat po zmene hardwaru, nekdy to projde. Kdyz ne, budes muset na operatora a ukecat to, coz se u OEM nemusi vzdy podarit, myslim spis, ze nepodari, ale kazdopadne dej pak vedet.

Můžeš zkusit licenci odebrat ze starého a přidat na nové … ale nejspíš to napíše, že na zařízení nikdy nebyla aktivována (což je pravda). Po tvém "manévru" to nejspíš dopadne stejně. Když všechno selže, zkus ukecat podporu, šlechtí tě, že máš nejspíš legální licenci :-)