Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak nastavit PowerShell do výchozího nastavení

Dobrý den.
Nevím, čím jsem se o to zasloužil, ale práce v PS s Outlookem končí vždy na této chybě

PS C:\WINDOWS\system32> new-object -com Outlook.Application
new-object : Načítání objektu pro vytváření tříd modelu COM pro komponentu s identifikátorem CLSID {00000000-0000-0000-
0000-000000000000} se nezdařilo kvůli následující chybě : 80040154 Třída není zaregistrována (Výjimka na základě hodnot
y HRESULT: 0x80040154 (REGDB_E_CLASSNOTREG)).
At line:1 char:1
+ new-object -com Outlook.Application
+ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    + CategoryInfo          : ResourceUnavailable: (:) [New-Object], COMException
    + FullyQualifiedErrorId : NoCOMClassIdentified,Microsoft.PowerShell.Commands.NewObjectCommand

Potřeboval bych proto nějak resetovat PowerShell do výchozího nastavení a nevím jak. Zkoušel jsem co jsem našel a tedy:
1) Odebrat PS ze součástí Windows, sfc, restart, sfc, přidat PS - bez úspěchu
2) DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth - bez úspěchu i po předchozím vyčištění komponent přes Dism.exe /online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup
3) Set-ExecutionPolicy RemoteSigned unrestricted a následně opět new-object -com Outlook.Application - stejná chyba
4) Get-AppXPackage | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"} restart a znovu test new-object -com Outlook.Application s chybou

Vymazat xapps přes Get-appxprovisionedpackage –online | where-object {$_.packagename –like “*windowscommunicationsapps*”} | remove-appxprovisionedpackage –online, tak na to už nemám odvahu, protože nevím kam by to vedlo.

Můžete mi prosím poradit, jak toto vyřešit bez nové instalace Windows 10? PS používám jen okrajově spíše na základě dodaných skriptů a sám se v tom nijak neorientuji.

- Myslim ze resetovani PS nema nejak vyznam, spis se podivej na dana prava pro Outlook (problém muze pochazet z UAC, jestli spustis Outlook jako admin, i PS spust jako Admin, nebo oba jako uzivatel) a nez spusis ten script tak ten Outlook zkus zavrit (protoze ten script si ho znovu otevre).
Také se podivej, jako bitou verzi 32/64Bit Outlooku pouzivas a na jaké verzi ho pokousis spustit (64 na 32 nepojede) .

- Popripade zkus povoleni spusteni skriptu :
* I kdyz to problém resit nebude, muze se hodit je mit povolené.

Set-ExecutionPolicy -Scope CurrentUser -ExecutionPolicy Undefined

Toľké trápenie. Robota na 40 minút s troma reštartami OS.

"Prešrotuj" z gr.prostredia W10, priamo z ISO, klik na rozbalené Setup.exe, ponechať osobné nastavenia a SW.

Bordel po tejto oprave v OLD a spol. zložkách si už dokážeš vyčistiť.
------------------------------------------------------------------------------------------
Dism.exe sa používa k oprave jedine ak mu podhodíš:
https://www.windowscentral.com/how-use-dism-command-line-utility-repair-windows-10-image

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth /Source:repairSource\install.wim

alebo etrahovaný Install.esd z ISO W10,

https://www.wintips.org/how-to-extract-install-esd-to-install-wim-windows-10-8/

aby mal z čoho dism čerpať systémové dáta. Ale ani tento spôsob neopraví poškodené Registre ako je to v prípade prešrotovania systému z ISO - Setup.exe.

Díky všem za nasměrování. Zkusím dál pátrat.

Outlook funguje bez omezení a u všech lidí je stejná instalace Windows 10 64bit +Outlook 2013 32bit. Všem PS funguje a jen u mě ten PS zlobí. Zkusím nějak přes MS Systém center vynutit reinstalaci Office. Snad to dopadne.

Hrátky se spuštěním PS i Outlooku jako správce i UAC sem už zkoušel, bez úspěchu. Jen jsem se o nich zapomněl v dotazu zmínit.

K tomu "Prešrotuj" z gr.prostredia W10, priamo z ISO a DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth /Source:repairSource\install.wim. Tak to znám, ale tady to bohužel nejde. Jedná se o podnikovou instalaci přes SCCM, ne z ISO. Ale i tak díky.

+Outlook 2013 32bit

Mohl by jsi na zkousku nainstalovat 64Bitovou kdyz uz teda bude reinstalovavat ? Oznacuji to jako "mimo vlakno", ale jen pro klidnou dusi bych rad vedel jestli ten problém opravdu nepochazi z 32 na 64 .
* V pripade (jestli ty uzivatelské prava mas opravdu overeny) jestli pouziva env v 64Bitové verzi hleda **64.exe na misto **32.exe, kdyz ho nenajde tak ti vypsku chybovou hlasku, proto bych chtel vedet jestli bude pritomen i **64.exe jestli ti vyhodi stejnou hlasku).
(provadet to samozrejme nemuis)