Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc pri výbere pamäte RAM

Zdravím všetkých ktorý čítate tento text chcel by som vás poprosiť niekoho kto sa vyzná v pc je možné k základnej doske GIGABYTE F2A68HM-S1 je možné kúpiť akúkoľvek ramku samozrejme DDR3 s frekvenciou od 1600MHz až po 2400MHz stým, že by som kúpil napr.
Patriot 8 GB DDR3 1600 MHz CL11 Signature Line jednu a neskôr k nej dokúpil ďalšiu pamäť ram tej istej značky alebo inej s rovnakými parametrami nebili by sa medzi sebou keby bol napr rozdiel v označení, že by jedna mala PC3-12800 a tá druhá PC3-14900 alebo musia tieto čísla byť rovnaké moc im nerozumiem keď tak potreboval by som kním trocha vysvetlenia momentálne bežím na 4gb 1866MHz ktorú následne dám preč keď dokúpim aspom jednu pamäť s kapacitou 8gb.
Ďakujem za všetky odpovede, rady alebo nápady.
S pozdravom Adrián.

Patriot 8 GB DDR3 1600 MHz CL11 Signature Line

není to úplně nejlepší nápad. některé paměti z této řady měly uspořádání 2r*8 (2 rank), většina na trhu má 1r. z tvého nepřesného popisu není jasné, o co konkrétně jde.
čili buď koupit rovnou tyto 2 stejné moduly najednou, nebo tento patriot nebrat a nemíchat to později s jiným uspořádáním.