Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Intel® Smart Response Technology - názor

Zdravím, chtěl bych se zeptat na názor ohledně technologie Intel® Smart Response Technology. Zatím jsem nepropadl SSD horečce, nicméně mám v počítačí 120GB SSD z číny, který zatím už 3 roky funguje, nicméně používám ho jen na nedůležitá data hry atd (jistota je jistota). Otázku bych spíše upřesnil na to, co se vlastně stane s daty když SSD selže?

Díky moc

to já vše vím, ale ptal jsem se konkrétně na scénář kdy selže pouze SSD,nebudu věřit něčemu co nemá žádnou značku :DD používám ho pouze na hry a rychlost je dostačující. Jestli tomu teda rozumím, tak SSD pouze slouží jako "cache" na čtení? Data se zapisují rovnou na HDD?

PS: taky jsem kdysi chtěl použít ten ISRT (neboli cache prostřednictvím RAID), má to určitý "půvab".

Ale nakonec mám jen "holé" SSD. Po nainstalování a nastavení udělám zálohu (image, třeba Acronisem), po každém větším update udělám zase zálohu, starší zálohy mažu. Při problému, zdechnutí SSD, či jiném neštěstí prostě obnovím na (ev. nový) SSD. Je to rychlejší a jednodušší než při problému "dávat do kupy" ten RAID. Ta záloha má jen zhruba poloviční velikost obsazené části SSD, takže na HDD to "váže" mnohem méně místa, než ten RAID, jinými slovy, ve stejném prostoru mohu mít určitou historii záloh.

To ISRT má smysl jen pro velmi malé SSD, něco jako Optane nebo velmi rychlé SLC SSD, kdy by jeho kapacita nestačila (32GB).