Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připojení notebooku k TV - chyba

Dobrý den, před nedávnem jsem připojil notebook k TV pomocí hdmi pro pohodlnější slednování seriálu. Nikdy s tím nebyl problém. Ovšem mé zvědavé já přeplo v nastavení integrované grafice intel HD graphics 530 rozlišení zmiňované TV na 4K s domněnku, že si to pojede, když je televize přeci 4K. Obraz najednou zbělal a notebook se zasekl, po odpojení byla bílá obrazovka také na notebooku a nepomohlo nic jiného než tvrdý restart. Po zkoušení připojení TV pomocí intel Widi (bezdrátové přípojení) je problém stále stejný. Ovšem na druhé TV je při připojení vše v pořádku, dokonce i na ostatních monitorech při připojení.
Nevíte prosím co s tím ?
Hledal jsem všude možně uložené zařízení, aby notebook zapomněl uložené nastavení ale marně. Našel jsem pouze cestu nastavení-zařízení-zařízení Bluetooth a jiná.

Děkuji za odpověď.

1) mívám na svých pc nainstalované některé z vnc, ať se na ně dostanu přes síť. ukazuje obraz z videoram 1:1, tedy ne přizpůsobený jako přes vzdálenou plochu.
doinstalovat se dá při připojení na jiný funkční monitor.

2) ale možná to není třeba, mohlo by stačit spustit správce zařízení s "vytuněním":

reg add "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Environment" /v devmgr_show_nonpresent_devices /d 1 /f

to je nastavení v registrech, nebo níž přes příkazový řádek cmd.exe tyto dva příkazy:

REM ve spravci zarizeni zatrhnout "skryta": odstranit zasedle a konfliktni kramy
set devmgr_show_nonpresent_devices=1
start devmgmt.msc

a jak se píše v komentáři "rem", v menu "zobrazit": zatrhnout skrytá zařízení, pak vyhledat ten odpojený 4k monitor a smazat ho.