Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem upgrade, nebo se na to vyprdnout?

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, zda má cenu nějakým způsobem počítač upgradnout, nebo nebo to nechat a rovnou koupi novej počítač. Zatím jsem s pc spokojenej, bohužel novější hry už nezvládá což mě mrzí.
Moje nynější sestava:
Základní deska: GIGABYTE B85M-HD3
Procesor: Intel Pentium G3258
RAM: 4 GB (Samsung M378B5773SB0-CK0,DDR3,1600 MHz)
Grafika: Gainward GT 730 1GB
Zdroj: CoolerMaster Thermal Master 500W

Pokud se povede sehnat nejakou bazarovou i5 - i7 do te desky, pridat pamet aspon na 8GB - klidne na 16, vymenit grafiku, pokud nema tak i SSD - a nebyl by to vubec marny stroj. Mam tady ted po upgradech treba dve i7 4790k (aby bylo jasne - ne, nedam! :-) ) a to jsou porad slusne kousky kremiku.

Za mne - upgrade smysl porad ma, zalezi na sehnatelnosti LGA1150 CPU. A sehnat "bazarove" porad jde, viz https://pc.bazos.cz/procesor/?hledat=LGA1150

Hele, tos moc nezvladl. :-)

"Vymen procesor, pamet, grafiku a pridej SSD a nebude to spatny stroj."

Tak to muze jit preci rovnou do noveho.

U nejakeho garaznika muze domluvit, ze mu prinese PC, necha skrin a zdroj, HDD jako datovy a ten mu do toho nahazi ty vyjmenovane komponenty nove + nejakou zakladni desku, ktera jedinna vypada jako polozka navic oproti tebou radenemu upgradu.

CPU - za 4k sezene i7, vykonnostne v pohode srovnatelny s dnesnimi. Deska = usetreno 1500 - 2500. RAM - rozsirit potrebuje tak jako tak, kdyz prida i jen 4GB k stavajici a 600,- bude to daleko lepsi/zas usetreno. Grafiku potrebuje stejne = je fuk jestli by stavel novy stroj nebo upgradoval. Porad myslim ze je skoda se tohohle zbavoval, LGA1150 je stale pouzitelna platforma.