Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nabijecky a nabijeci proudy mobilu

Priznam se, ze se v tom nevyznam, tak mi mozna nekdo poradi?
Nahodou jsem narazil na appku Ampere, ktera by mela merit nabijeci proudy mobilu. Zkousel jsem to, a nejak mi to nedava smysl. Napriklad s originalni nabijeckou Samsung se muj Samsung S5 nabiji 300mA. Pres USB 3.0 kabel z USB 3.0 portu to da az 450mA, a s nejakou univerzalni nabijeckou a kabelem se nabiji 1200mA.
Na cem to zavisi? Je to nejakym specialnim kabelem, nebo nabijeckou, nebo jak vlastne?

Dik!

Záleží to na spoustě věcí.
U klasické 5V nabíječky s dobrým kabelem jsi schopný se dostat na 2A (podle stavu nabití baterie, viz níže)
Nabíječka je omezená výkonem - výstupním proudem.
Kabel bývá obvykle nejčastější problém - levné kabely mají tenké dráty = velký úbytek = malý proud. Zkus proměřit různé kombinace kabelů a nabíječek

Na měření je vhodnější bazmek, který zařadíš mezi nabíječku a kabel a ten pak ukazuje reálné hodnoty.

Pokud máš originální rychlonabíječku, tak ta pracuje s několika úrovněmi napětí (5V, 9v, 12V) - domluví se s telefonem. Pokud to nabíjíš napětím 12V, pak nepotřebuješ tak velký proud, abys protlačil mnohem víc energie do baterie.

Nakonec se uplatňuje nabíjecí křivka baterie - čím vyšší hodnota SOC (state of charge), tím nižší proud.