Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem (vyřešeno) Přestalo fungovat hledání ve Windows 10.

Ráno jsem zjistil, že mám nefunkční vyhledávání ve Windows 10 (1803). Píšu do vyhledávacího pole, nic se neobjevuje, je tam jen prázdná bílá plocha, bez jakýchkoliv ovládacích prvků. Restart PC nepomohl. Před pár dny to určitě fungovalo, aktualizace Windows mezitím nebyly (mám je odložené o x dní).

Hledal jsem a našel funkční řešení: https://www.zive.cz/poradna/windows-10nefunguje-rychle-vyhledavani/sc-20-cq-560101/default.aspx?consultanswers=1

Tedy ve stručnosti:
- spustit Windows PowerShell jako správce
- zadat "Get-Process" (bez úvozovek, enter)
- vyhledat proces "SearchUI" a poznačit si ID procesu (u mě to bylo 6308)
- zadat "Stop-Process XXXX" (bez úvozovek, XXXX je číslo procesu, enter)
- hotovo, vyhledávání je opět funkční (i po restartu PC)

Proč se (mi) tak stalo, netuším. Právě dnes mi skončila 14-denní trialka premium verze MBAM, přešel jsem na neplacenou free, že by to mělo souvislost, se mi moc nezdá.

Třeba postup pomůže podobně postiženým.

běží searchIndexer.exe (služba)? Nebo nezasekl se proces Explorer.exe se zátěží 100% jádra (thread search.dll)?

á propos, je konečně opravená ta chyba, že když něco píšu do vyhledávacího pole a najde to první výsledek a píšu dál a já šipkami vybírám danou položku, tak to začne psát k názvu tomu prvního výsledku? Asi chyběl ux designér.
příklad: hledám mozek.jpg. (muhehé, určitě všichni se smíchy válíte po stropu) Píšu MOZ. Najde to první výsledek Mozilla Thunderbird, vidím, že mozek.jpg je druhý, ale v tu chvíli je textovém poli mozilla thunderbird...