Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mechanika nebootuje wincd

Ahoj,
prosím o pomoc, potřeboval bych na svém pc zformátovat disk a nainstalovat win na čisto.
Klasika, dělal jsem to už hodněkrát a několíkrát i na tomto pc, takže přepnu na bootovaní z cd ale nic se neděje, jen naskočí spouštení disku cd (nebo jak to tam je) a pak normálně pokračuje na výběr os (mám jeden a jednu nedodělanou instalačku)
Mám jen jednu mechaniku, zdá se že normálně pracuje (čtení i zápis ok)
S biosem jsem nic nedělal jen nastavoval bootovani z cd a pak když to nešlo načetl default nastavení
Už jsem na něj daval několikrat novy os, pak jsem měl visty, po nich jsem disk zformátoval ale měl jsem problémy s instalací (proto ta nedodělaná instalace)
Zkoušel jsem několik win
Za pomoc předem děkuji

Skus najprv odpojit vsetky HDD a skusit ci bootuje z CD. Ak ano tak ten HDD kompetne vymaz napr. killdisk pod DOSom). Ak nebootuje z CD (ani z original) tak bud mas v haji mechaniku alebo zakl.dosku (BIOS) alebo datovy kabel (skusit iny a u PATA preistotu skontrolovat jumprovanie mechaniky a zapojit na koniec kablu ak je sama). Ta mechanika je PATA alebo SATA? Ak je SATA neprehadzoval si nahodou v BIOSe SATA do native/RAID modu apod?

Potíž je v tom že pc je stále v záruce, takže jsem do něj od té doby co ho mám nelezl a ani v biosu jsem nic nepřehazoval (jen bootovani)
Nevím jestli je P nebo S, ale to na to vliv nemá jelikož mechanika běží v pophodě víc jak rok a půl, první problémy se objevily až někdy před 2měsíci když jsem přecházel z vist na xp

Tyhle blbý kecy si nech na koledu! Se stejným nastavením biosu už jsem dával win asi 3x a bylo to v poho, kromě toho kdyby jsi se místo těhle urážlivejch žvástů uráčil přečíst ostatní příspěvky tak by ti došlo že jsem už zkoušel obnovovat nastavení

Nevypise ti to nahodou ze "stlacte klavesu pre boot z CD"?

Nic blbějšího tě nenapadlo?

No, blby si tu akurat ty, ptz. vyriesit bootovanie z CD (ak je mechanika OK, pisal si v otazke ze mechanika funguje) zvladne clovek s IQ > 100 bez toho aby k tomu potreboval pomoc.

Otazka "Nevypise ti to nahodou ze "stlacte klavesu pre boot z CD"?" je velmi potrebna ptz od nej zavisi pripadny problem s USB legacy supportom (za posledny tyzden tu bol podobny problem 3x), co ty strasne chytry urcite vies. Namiesto toho aby si pisal fakty ked nevies riesit ani zakladny problem tak tu pises len chujoviny.

Ak je mechanika OK (pod Win to instalacne CD Win vie precitat) tak moze byt problem v bootovani z toho CD len v BIOSe (alebo v zle napalenom nebootovacom CD).

Kdyby jsi se alespoň namáhal si přečíst veškerý ten text okolo, zjistil by jsi že už na začátku jsem psal že mechanika ve win normálně pracuje, že v cd problém není jelikož jsem jich zkoušel více a hlavně jsem napsal

jen naskočí spouštení disku cd

, vidíš tam někde zmíňku o "stlacte klavesu pre boot z CD"

moze byt problem v bootovani z toho CD len v BIOSe

To jsi naprostý genius, že jsi na to přišel ihned poté co se to řešilo ve více jak polovině příspěvků

a laskavě přestaň nadávat

Než napíšeš nějakou volovinu tak si
za 1. Přečti původní text a potom reakce na něj
2. Zapni mozek a přečti si to ještě jednou

Opakuj 3x a pak kdyžtak něco napiš