Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vložit platný digitální podpis do .exe souboru?

Dobré ráno :-)

Vytvořil jsem v programu Jigs@w puzzle několik puzzlí, uložilo se to jako .exe soubor. Projel jsem NOD32, no problem. A teď mi známí, který jsem to poslal píšou, že jim to Windows nedoporučují spustit. Hází to určitě Vám dobře známé hlášky: Vydavatele se nepodařilo ověřit, soubor neobsahuje platný digitální podpis ověřující vydavatele.

Já na podobné Windowsácké kraviny vždycky dlabal a zatím(možná jsem dítě štěstěny) se mi nic zlého nestalo. Ale spousta lidí bere tato varování vážně.

Proto bych chtěl poprosit o radu: co udělat, aby můj soubor měl platný digitální podpis? Nebo jak postupovat, aby to neházelo příjemcům ty šílené hlášky?

Soubory jsou na puzzle.exe a puzzle2.exe a podle mě jsou naprosto v pořádku, neškodné.

Díky moc za rady.

Hezký den :-)

RRX

Tak buď im to robí so všetkými EXE súbormi, ktoré stiahnu (spýtaj sa ich na to), alebo treba niečo nastaviť v programe, v ktorom to vytváraš. ;-)

EDIT: Práve som to stiahol a ide mi to v pohode. Podľa mňa im to robí aj pri iných EXE súboroch stiahnutých z internetu, lenže oni o tom nevedia, lebo EXE súbory nikdy nesťahujú. ;-)

pokial chceš mať digitálne signovaný súbor,musíš vlastniť platný certifikát na podpisovanie súborov/nielen mailov/ ,overený medzinárodne úznávanou certifikačnou autoritou ako napr. Verisign,Thawte ap.