Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proc Mbit?

ahoj, proc se pouziva jednotka Mbit u intenetového pripojeni? proc se radeji nepouzivaji byte? Mbyte? vsechno, prenosova rychlsot utp kabelu, switche apod. se meri v Mbit/s ... Proč?

díky za ujasneni

protože komunikace! ;-)

bit je jednotkou informace. Bajt je už specifický, obzvláště u protokolů, protože protokol má (nebo může mít) opravné kódy, a proto se jeden bajt může skládat z 8 nebo 9 nebo 10 ale třeba i 12 bitů, kde samotný bajt (jako informace má stále 8 bitů a zbytek jsou paritní, stavové apod. informace přenosového protokolu).

o com konkretne sa chces dozvediet vice? Lebo takto vseobecne sa da len povedat ze chod studovat nejaku IT skolu.
A na otazku "preco sa v obchode vazi na gramy a nie na unce alebo kelimky" si skus zodpovedat :) Ja by som tiez radsej hovoril prosim si pol kelimku sunky, a nie prosim si 150gramov sunky :-)

P.S. o TCP/IP protokole napr. tu IP_model