Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pristupove prava k priecinku pod vistou a xp

pod vistou som na externom disku,vo vlastnostiach priecinku,zalozka security zakazal pristup,..(zaskrtol som vsetko read,write,...),vzdy ked som sa chcel dostat do priecinku,musel som to spravit ako admin a odskrtnut vsetko co bolo odfajknute.Ale pod Xp nemam zalozku security ani moznost otvorit ako admin,ja jediny pouzivam pc a som admin.Ked dam otvorit priecinok vypise pristup bol odopreny.Ked dam vlastnosti je tam iba vseobecne,zdielani,prisposobenie.:-/vdaka za radu

V XP Prof musíš vypnout zjednodušené sdílení u možosti složek v průzkumníku.

V XP Home je to zablokované ale home to umějí. Myslím se to objeví v nouzovém režimu nebo můžeš stáhnout nástroje jako cacls.exe a xcacls.exe. Rovnou bych zkusil netclickle v normálním režimu viz můj dotaz
http://pc.poradna.net/question/view/232821-nastaven i-prav-ntfs-uz-asi-po-xte-take-ownership-po-reinst a llu

předpokládám že budeš muset převzít vlastnictví a nastavit si přístup.