Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém s harddiskem - ztracený formát

Dobrý den, mám problém, používal jsem disk jako systémový, najednou se windows sekl, restartoval jsem ho a už nenaběhl, když ho dám jako slave, nebo na kabel od cd, tak mi píše že disk není naformátovaný (ikdyž je), měl jsem tam winme, měl kapacitu 40 GB ATA, ikdyž je na něm nálepka 20 GB, nevím proč, již jsem ho tak koupil, bios ho vidí, při nabíhání píše něco ntldr?, mám tam nějaké data, o které bych nechtěl přijít, poradí někdo co se s tím dá dělat?
Předem děkuji za radu

ked si tam mal WinME tak nemoze pisat nic o ntldr. Takze si tam mal nejaky chaos alebo si sa snazil urobit dualboot s WinXP alebo si tam mal dva disky a odstranil si ten druhy alebo si tam pridal nejaky iny disk apod.
Strc ho do ineho PC s funkcnym Win, a vytahaj si tam data na iny HDD a tento potom sfrmatuj normalne alebo vyhod cele PC.

Díky za rady, jste fakr rychlí, podařilo se to nějak rozchodit, měl jsem tam 2 disky, dal jsem tam jen ten s winme, vypadalo to celkem bledě, blikal kurzor dlouho pak se rozjel winme a po cca. 15 kontrole scandiskem to snad i pojede, a že prý je windows nanic

Díky za rady, jste fakr rychlí, podařilo se to nějak rozchodit, měl jsem tam 2 disky, dal jsem tam jen ten s winme, vypadalo to celkem bledě, blikal kurzor dlouho pak se rozjel winme a po cca. 15 kontrole scandiskem to snad i pojede, a že prý je windows nanic:-D

ten byl bez systému asi, protože jsem na něj musel instalovat systém, ikdyž jsem na něm kdysi měl xp na zkoušku, problém byl asi, že jakmile mi po restartu blikal dlouho kurzor, vypnul jsem to tlačítkem, asi jsem měl čekat, ale to mě nenapadlo že se bude zotavovat 20 minut po restartu

Tak tie Win su uplne posahane, nainstalovat WinME nanovo. Disky neprehadzuj nechaj ich tak ako boli. A uz nerob 40GB oddiel na 20GB disku, to zvycajne nedopadne dobre ako si si iste vsimol :-)
P.S. ak po reinstalaci budes vidiet v tento pocitac - pravy klik na disk - vlastnosti, alebo po chkdsk c: ze na disku su vadne sektory tak ten disk nepouzivaj.

Pane boze, ak je na nom napisane 20GB tak to je 20GB (a 20GB musi byt u neho uvedene aj v BIOSe). Jak sa hlasi v DOSu je len vec oddielov a formatovania (a prip. zapnutej debilnej kompresie), pisem ze to mas komplet premazat vytvorit nanovo oddiel (bude 20GB) a sformatovat, ak budu vadne sektory tak vyhodit. Nikde sa ti to nebude hlasit ako 40GB.

no nevím jestli to fakt není 40 GB, protože je to disk úplně hranatý a 20 GB se dělaly ne úplně hranaté, až vytáhnu data, tak ho zformátuju a uvidím, mám tam nahrát ontrack (disk manager ), je to dobrá věc, nebo ne, je to seagate a je lepší fat, nebo ntfs?

až vytáhnu data, tak to zformátuju a nevím pro jaký systém se mám rozhodnout xp se mi zdají pomálé a nějaké divné, milenium mi tam běhá rychle, ale zase to není bezpečnostně moc dobrý systém prý, a co se týče ntfs, nebo fat, tak jsem taky slyšel že ntfs je lepší, nevím, asi ten disk rozdělím, na jednu část dám windows a na druhou linux a budu se učit linux