Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Nejde spustit chkdsk/f.

při defrigmentaci disku se mě v polovině vipl počitač a už další defrigmentace nechce jít a hlasí to že mam spustit (chkdsk/f.) a to jsem zkoušel a nejde to spustit a ani mě to nenajde.poraďte kdo ví co mám dělat díky.
Změna předmětu, původně: defrigmentace (karel)

Microsoft Windows XP [Verze 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\Dušan>chkdsk/f
Systém souborů je typu NTFS.
Aktuální jednotku nelze zamknout.

Program Chkdsk nelze spustit, neboť svazek používá jiný
proces. Chcete kontrolu svazku naplánovat na
provedení při příštím spuštění systému? (A/N)

No, ty jseš tedy borec. Nejdřív "defrigmentace", teď "sam vipl". Umíš vůbec česky (nebo vůbec něco?). On se určitě "sam nevipl", ale sám vypl (vypnul). Jak se může někdo s takovou mizernou inteligencí "šťourat" v software, nebo v systému vůbec.

1) vypni si capslock, ten slouží jen pro blbé děti.

2a) kontrola disku: tento pc - pravým myšem na c: - vlastnosti - nástroje - kontrola disku - zatrhnout obě políčka - ok - restart pc.

2b) kdyby to na tebe bylo moc dlouhé, do příkazového řádku napiš:

chkntfs /c c:

enter, restartovat pc, nechat proběhnout kontrolu.

spusť: chkdsk /f
když to zas napíše něco o plánování, zkus dvě věci:
- zkontroluj že v "C:\WINDOWS\Tasks" není naplánovaný žádný *.job
- vlez do registrů, nevím přesně větev tak dej vyhledávání v menu, stačí zatrhnout že má hledat jen "data" a tam zadej "chkdsk". hledej nějakou větev, co může znamenat naplánované spuštění.