Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem excel- funkcia

Ahojte. potrebujem spravit cennik-kalkulacku co bude pocitat vyslednu cenu. aku funkciu mam pouzit v exceli? ide o to, ze mam rozne produkty /softwarove aplikacie/ a cena sa lisi podla produktu aj podla poctu uzivatelov. mam rozpatia napr 0-12 uzivatelov cena 112 korun, 12-25...atd. neviem ako to mam zadat do excelu

v tomto případě je nejjednodušší použít funkci KDYŽ (v angl. excelu IF), kterou do sebe několikrát (podle potřeby) zanoříš. Samozřejmě, pokud ty ceny mají nějaký matematický základ, dá se použít i čistě matematický vzorec, ale ten si budeš muset odvodit sama.

www.google.com stale funguje (zadas si tam co hladas, napr. excel 2007 combo box)

http://support.microsoft.com/?scid=kb%3Bcs%3B291073 &x=15&y=12

Microsoft sa ako vzdy hra s uzivatelmi na skryvacku, Bill Gates ma asi radost ked vsetcia pracovnici na svete namiesto toho aby pracovali, tak 3hodiny hladaju ze kde zas je v ten novej verzii skryta nejaka funkcia :)) Som myslel ze sialenci pouzivajuci stale najnovsie MS produkty su na to uz zvyknuti ;-)