Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kapacita disku

Mám v kompu 2 hadry od Western Digital. 500 GB SATA. Ten stejný typ.
Když ve windows xp otevřu vlastnosti obou disků, tak zjistím že mají kapacitu 500 miliard bajtů a nějaké drobné- asi 100 MB navíc.
Překvapilo mě ale, že ta nadbyvájicí kapacita je u prvého jiná, než u druhého.
Jak je to možné?
Napadlo mě, jestli třeba tabulka MFT nesnižuje kapacitu disku, ale to je podle mě blbost.
Děkuji

Podívej se do spávce zažízení zda jsou to skutečně stejné disky. Já mám taky dvě 500g ale jeden je raid edition a druhej ne.

Jinak MFT skutečně snižuje kapacitu disku - čili moc souborů -samé fotky versus disk narvaný filmama se rovná větší velikost mft u disku s fotkama.Jde to asle poznat spíš při zkoumání pod lupou..spíš bych hledal problém v obnově systému/v nacpaným koši.

Najprv si pozri skutocne parametre disku (pocet LBA sektorov, a ako su umiesnene particie) nejakym normalnym diskovym toolom. Napr. ranishom z ultimate boot cd ale takych toolov je miliarda aj pre win. Potom budes vidiet ci je problem v disku alebo v particiach. Je mozne ze na jednom z nich je inac urobena particia alebo dementny Win si tam oznacil nejake dementne vadne sektory. Mozes skusit aj chkdsk pismeno: vypise to aj pocet vadnych sektorov.