Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vkládání textu, CSS

Jde udělat v CSS abych do externího souboru *.css napsal jeden řádek textu
v html bych pak udělal <div> a v něm by se zobrazil ten řídek textu.

Jestli to nejde v CSS jak by to šlo jinak, JavaScript a jak ?

Chci vkládat 1-3 slovný textík, který by byl na více stránkách a podle toho jak bych ho změnil ve zdrojovém souboru by se zmenil všude kde je napsaný na stránce. Nevim jak je to s podporou CSS ale tam by mi to přišlo nejjednoduší, chtěl bych pak text dál formátovat CSS stylem.

Slo mi jen o to udělat to nejak jednoduse, abych vložil pokudmožno <div> který by obsahoval text a to bych pak mohl pekne obalit dalsim <div>em se stylem.

Dáš si
<div class="vlozenytext">
tady ten text, vložený třeba přes to include, či bavascript
</div>

a ve stylopisu (v CSS) si vyrobíš třídu (class) vlozenytext, například:

.vlozenytext {
width: 444px;
margin: 11px;
padding: 11px;
background-color: yellow;
color: red;
font-size 4em;
border: 22px solid green;
}

Jo ,ale myslím si že by se ten div mněl vložit už do toho includovaného textu. Protože když se ,třeba někdy později nebo jen na některé stránce, nebude ten text muset vkládat tak ve výsledku dostane prázdný div. A prázdný div s pevnými rozměry a nějakou barvou pozadí = barevný obdélník bez obsahu. Prostě to může po vizuální stránce dělat bordel.

Jo máš pravdu,já si neuvědomil že to vlastně může strkat na různá místa. Bral jsem to třeba jen jako nějaký box s textem nebo odkazy například vložené pod menu.

No ale možná je to úplně jedno,protože ten vložený text si vlastně může libovolně naformátovat oběma způsoby. Jde jen o to kde bude hledat třídu toho divu pro případnou změnu. Jestli někde ve zdrojácích nebo v přímo v těch souborech s textem.

Jestli někde ve zdrojácích nebo v přímo v těch souborech s textem.

Asi zase nějaká nová věc. Já už pár let dávám všechny třídy (class) do externího stylopisu, abych je hledat nemusel. Samozřejmě, dá se nadefinovat třída i v jednotlivých souborech. Ale to mi přijde dost nepraktické, protože když je potřeba něco změnit, musí se editovat třeba 20 souborů a v externím CSS jen jeden.
Jak se to teď dělá? Něco bych si o tom nastudoval, abych nebyl 100 let za opicemi.

Ještě bych se chtěl zeptat jestli se při použití tohoto skriptu dá udělat: když kliknu na nějaký "odkaz" aby se u toho skriptu dole změnila proměná na jinou ?

<?php
if(isset($par))
{
echo 'Paroubek';
}
elseif(isset($kla))
{
echo 'Klaus';
}
elseif(isset($top))
{
echo 'Topolánek';
}
else{}
?>
<?php
$kla=""; //nastavíš si tu danou proměnnou viz blaboly.php
include "blaboly.php"; //naincluduješ si ten soubor s těma hláškama či co tam budeš mít
?>