Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vylepšení PC

Dobrý den chtěl bych se zeptat jak vylepšit mé PC.
Mám : Přehled informací
CPU typ AMD Athlon XP, 1800 MHz (13.5 x 133) 2200+
Název základní desky MSI KT880 Delta (MS-7047)
Čipová sada základní desky VIA Apollo KT880
Pracovní paměť 512 MB
Grafická karta RADEON 9250 (128 MB)
C: (NTFS) 131061
zdroj : kme pz 400
Předem děkuji za rady, je to už stary Pc takže asi toho bude hodně co vylepšovat.

takto přestárlou sestavu už jen poprášit Napalmem.. :-) Jakýkoliv upgrade je jen vyhazování peněz. Nevýkonný CPU, šitová (doslova) deska, málo RAM, starý AGP slot a v něm šitová grafika a korunuje to nejšitovější zdroj, který po připojení nějaké žravější grafiky exploduje a evaporuje všecek ten šit do blízkého okolí.

Já bych doporučil tuto kraksnu darovat, případně prodat do rozvojových vesnic, pokud něco takového v okolí máš (doporučuju přidat korálky a zrcátka ;-)) a zakoupit nový PC.

Pokud bych ti měl doporučit, tak jako základ, vhodný k dalšímu rozšiřování, je AMD X2 CPU + deska s AMD780G čipsetem (výrobci Gigabyte, Asus) + 2GB RAM DDR2 + 320GB SATA HDD + 400W Fortron zdroj + krabice CoolerMaster Elite 330 + SATA DVDRW. Toto vše pořídíš bratru za 7000Kč s daní. Integrovaná grafika není nic moc, ale i tak to bude asi 5x rychlejší oproti tvému současnému PC a navíc není žádný problém došetřit a dokoupit za 2 měsíce např. ATI HD4850.

P.S.: nezapomeň cca na 1600-1800Kč za Windows (buď XP nebo jehoVista)