Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno při spuštění videa mi vypíná pc

při spuštění jakéhokoliv videa se to sekne a hned mi naskočí modrá obrazovka s hlášením že z důvodu ochrany počítače před poškozením se pc vypíná a hlásí IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL.a technické info: STOP : 0X0000000A ( 0X00000016,0X0000001c,0x00000000,0x804FA11E) navíc mi to během restartu píše ,,detect drives done,no any drive found".dokáže mi někdo poradit?

příliš této problematice nerozumím ,ale ve správci zařízení v řadičích SCSI a RAID jsem našel ten JMicron controller ,SCSI/RAID Host controller a virtua clone driver. JMicron zakázat svedu ale v biosu bych potřeboval ,pokud je to trochu možné a vím že to tam bývá u různých typů jinak popsané ,trošičku nápovědu. zde si svedu jen nastavit bootování disku.

protože mám 2x2047mb

předpokládám, že v BOOT.INI máš přepínač /3GB ? Nebo máš 64bit Windows? Čtyři giga totiž 32bit wokna nezvládají.

Zkus jednu ramku vypojit a jet jen na 2GB, nebo edituj soubor c:\boot.ini a přidej tam parametr /3GB. Asi takhle:

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect /NoExecute=AlwaysOff /3GB

Ale nebalamut ho. /3GB switch nepotrebuje (a ten switch moze dokonca sposobit viac problemov a nie je z neho ziaden uzitok ptz to aj tak nevie pouzit ziadna aplikacia).
Ak ma 4GB tak Win pouziju tolko kolko vidia (3.5GB apod). Na skusku samozrejme moze 2GB z PC vytiahnut, ale 4GB RAM by nemali nicomu vadit.