Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem reproduktory k notebooku - stačí lepší repráčky do nich ?

Snad to není úplně offtopic ...
Pořeboval jsem nutně v zahraničí nějaké repráčky k noťáku, koupil jsem ty nejlevnější.
Doma po příjezdu jsem se jal zkoumat co zapřičiňuje ten příšerný plechový zvuk z nich vycházející, a po připojení klasického starého velkého reproduktoru z minulé éry (ARNcosi) namísto mrňavého reproduktorku vevnitř jsem uslyšel krásný mocný zvuk plný hloubek!
Prostě zesilovač je standardní, funkční, ale mrví to reproduktorky.

Teď dotaz - nevíte někdo, kde by se daly sehnat samotné malé(cca 5cm prům.) reproduktorky podobné např. těm, které fa sony-ericson použila v MDS-70(pasivní repro pro mobily SE)? Protože ty hrají na svojí velikost výtečně.

Dříve platilo u reproduktorů že velikost ničím nenahradíš, ale tyhle MDS-70 to nějak prolomily :-)
Koukal jsem po internetu, ale nic podobného jsem nenašel, takže dík, jestli jste někdo byl úspěšnější.

Myslel jsem spíš, jestli někdo neví, kde by byl nějaký výběr reproduktorů (mrňavých a současně vysokozdvihových), poněvadž co jsem se díval na web tvm valmez www.tvm-valmez.cz, tak tam se asi zastavil čas, nic zvláštního, nového nebo neobvyklého, co by dříve nebylo, jsem tam nenašel. Pořád ty samé ARNcosi, jako v roce 1988
- nic proti nim, ale co jsem osobně zakusil mds-70, tak už chci jen tohle.

Aha, tak teď už je mi to jasnější - malý repráčky s vyšším zdvihem, tedy asi s gumovým, nebo textilním závěsem.
Někdy předloni koupil brácha repráčky k PC pro moji máti, podmínkou bylo, aby byly malý. Nevím kde, ale byly to nějaký TRUSTy, vysoký do 15cm a na to jak jsou malý, tak překvapivě dobře hrají - ano, jsou tam měniče s vyšším zdvihem. Zkus projít obchodňáky typu Globus, Electroworld, kde je mají vystavený, vezmi si s sebou nějakej hudební přehrávač, vyzkoušej si jak hrají a takový kup.

No, ono se toho ve fyzikálních zákonech moc nezměnilo, takže stále platí, že plocha membrány má jakýsi vztah k nejnižším vyzářeným kmitočtům. Mimochodem ty reproduktory z walmezu se vyznačují hlavně tím, že ty parametry v papírech uvedené jsou pravdivé, což není v současné době a v této cenové kategorii až tak obvyklé.

Jinak, pokud se tam vejde 5x9 cm, tak zkus SP-59/4 S ale zázrak nečekej.