Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co vsechno muze zpusobovat "bad block" na HDD?

Docela by me zajimalo, co vsechno muze zpusobovat "bad block" na pevnem disku.

Dam priklad - kopiruji data na pevny disk (vse je v poradku). Teplota cca 40 st., bez vibraci . Vecer vypnu PC, rano zapnu a 3 soubory jsou jiz nekopirovatelne (necitelny blok...). Proc? Muze to zpusobit radic disku??? (moc se mi to nezda...).

Diky za podnetne rady.
Změna předmětu, původně: Co vsechno muze zpusobovat BB na HDD? (LaKr) (Kráťa)

Diky vsem za rady. Nastesti to system jeste neoznacil za BB, ale pouze za necitelne misto. Po zmene radice je to uz opet citelne... I kdyz do dneska to jelo uplne v pohode, disk ma najeto 29 hodin...

Mozna nizka uroven prenaseneho signalu nebo neco jineho. :-(

Jeste bych se chtel zeptat na nejaky soft (podporujici NTFS), ktery v pripade necitelneho mista (ci skutecne poskozeneho bloku) dokaze cist dal a data z poskozeneho mista nahradi necim jinym (treba nuly...). Nekolik programu jsem jiz vyzkousel, ale jakmile dosly k onomu necitelnemu mistu skoncily. Zbytek souboru jsem jiz nedokazal preperovat.