Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafická karta do starého pc

Dobrý den potřeboval bych poradit ohledně koupě, včera se mě do rukou dostal pracovní pc chtěl bych ho prodat kamarádovi, ale bohužel by potřeboval hrát nějaké ty starší hry (world of warcraft, lineage) tak mě napadlo že bych do něho něco dokoupil + přidal něco ze svého pc. Ten pc má procesor AMD sempron 1.60 ghz 3000+ 512 mb ram a 64mb geforce 3 ten je už hodně zničenej. Dodal bych ze svého pc 512 ram a dokoupil bych novou grafickou kartu do 2000kč, kterou byste mě někdo poradil a také nataktoval procesor alespon na 2ghz. Za jakou cenu by to mělo prodat předem díky za jakoukoliv radu.

Opravdu dobrá grafická karta jen se bojím aby to zvladla zakladovka:
Formát: Micro-ATX (245 x 225mm), napájení 24 + 4pin
Patice: Socket AM2 (64-bit AMD Sempron / Athlon™ 64 / Athlon™ 64x2)
FSB: 800MHz
Paměť: 2x DDRII 533/667/800 (max. 2GB, bez podpory ECC)
Sloty: 1x AGP 8x + 3x PCI-32bit (3.3V/5V)
USB: 8x USB 2.0 (4x on board + 4x volitelně on header)
FireWire: NE
Řadič: 2x ATA66/100/133 + 2x S-ATA/150 + FDD (čip VIA VT8237R Plus)
RAID #1: 2x S-ATA RAID 0 nebo 1 (čip VIA VT8237R Plus)
RAID #2: NE
SOUND: 6-channel (5.1) SW audio (RealTek ALC655)
VGA: ANO (S3 Graphics Unichrome™ 2D/3D), sdílená systémová paměť 8 ~ 64MB
LAN #1: 10/100Mbps (čip RealTek RTL8201CL)
LAN #2: NE
WLAN: NE
Pasivní chladič čipsetu u North bridge, South bridge nechlazen
RoHS ready

předem díky za radu :)

Jen bych chtěl podotknout, aby ses nespálil u kombinace chipsetu VIA + ATI. Nedávno jsem měl doma na opravu počítač, ve kterém jeden starší VIA chipset nechtěl spolupracovat s ATI X1550 (PCIe grafárna s převodním můstkem do AGP, což jsou dnes všechny nový karty do AGP). Nakonec musí majitel koupit nějakou AGP od nVidie, ve kterých je však mnohem omezenější výběr.