Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno lan-pripojeni dvou pc

dobry den . poridil jsem si krizeny kabel na propojeni dvou pc . oba pc jsme propojili a nainstalovali sit , vypnul jsem na obou pc firewall , ale sit stale nejde . v Připojeni k mistni siti to pise tohle : OMEZENE NEBO ZADNE PRIPOJENI , pravdepodobne nebude mozne ziskat pristup k internetu nebo jinym sitovym zdrojum . k problemu doslo , protoze sit nepriradila tomuto pocitaci sitovou adresu . pise to na obou pc , a ja se ptam v cem je problem? dekuji

Kliknes si ovl.panely - sietove pripojenie - pravy klik na sietovku - vlastnosti - protokol TCP/IP - nastavenia - a tam nastavis IP adresu u prveho PC 192.168.1.1, u druheho PC 192.168.1.2. Masku siete nastavis u oboch PC 255.255.255.0. Slacis OK.

A uistis sa v ovl.panely - system, na karte identifikacia pocitaca ze maju rozny nazov PC, a rovnaku pracovnu skupinu (ak nie tak nastavis obom rovnaku skupinu).