Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nejde zvuk - notebook Premio 1030N

Ahojky,
mám notebook s WinXP, zničeho nic mi zmizela ikonka ovládání hlasitosti dole z panelu+nejde zvuk. Když dám Start-Ovládací panely-Zvuky a zvuková zařízení, píše mi to, že zvukové zařízení neexistuje. Pročetla jsem tu co se dalo, nejblíže mému problému je asi http://pc.poradna.net/question/view/162857-zmizel-z vuk - kromě toho, že se mi nezobrazovaly ani nezobrazují žádná hlášení. Ve správci zařízení taky nemám vykřičníky ani otazníky, zvukovka po rozkliknutí "Řadičů zvuku atd." je nejspíš "Realtek AC´97 Audio". V odpovědích Petrovi jsem došla až k tomu, kde se píše o BIOSu - nastavit tam něco na enabled - ale v tom neumím chodit (navíc jsem tam 100% NIC neměnila na disabled - je možný, že se to udělalo SAMO???)... Díky předem za pomoc. Monika
Změna předmětu, původně: Nejde zvuk (LaKr) (Kráťa)

Do BIOSu se dostaneš při startu počítače. Zapneš počítač a po pár vteřinách začni mačkat klávesu DEL a dostaneš se do BIOSu. Tam najdi položku INTEGRATED PERIPHERIALS (nebo tak nějak podobně), vlez do ní a tam někde bude něco jako AUDIO nebo AC97 ONBOARD a u toho je stav Enabled nebo Disabled. Nastav Enabled. Pokud tam bylo Enabled, je závada jinde.

xp na tyto biosová nastavení obvykle prdí.
ale pokud má ve správci zařízení u zvuku jenom ten ac97, pak nemá nainstalovaný ovladač - viz cd s drivery k notebooku, případně na webu výrobce.
on jí to psal už shiro, jen se mi zdá že se jeho formulace polekala, utekla nám a už se nevrátí :-(

Lidičky děkuju, jste zlatý. Notebook je značky Premio - nějaká levná šunka 4 roky stará:-| Do toho BIOSu se asi nepustím... (nebo pokud bych přece jen do toho šla ... jak z toho pak vylezu zas do normálního režimu?)... Zkusím dohledat někde ty drivery na CD a když to nenajdu (což je dost pravděpodobný - několikrát jsem se mezitím stěhovala), tak zkusím ten web. Kdybyste mi sem dal někdo na to odkaz, to by bylo super, ale to už bych asi chtěla moc co? ;-)
Každopádně ještě jednou dík za odpovědi všem, doufám, že už to brzy bude fungovat.

Tak ovladače se dají vzít odtud : 1450 nebo http://www.premiopc.com/support/drivers/default.htm l
Chtělo by to přesný typ NoTeBooku - mrkni zespoda jestli tam není nějaká cedulka.
---
Z BIOSU se leze přes položku (někde nakonci v menu) save and exit (ulož a odejdi) nebo save without exit (odejdi bez uložení) - či podobná varianta.

Nemusí to být nutno nutně delete. Sleduj těsně po startu text (většinou press klávesa to setup), pro zapauzování a přečtení většinou funguje klávesa pause (klik zastaví, znova klik jede dál)

EDIT/ a letím spát, takže se eventuelně někdo tady ochomejtne, nebo zítra pokračujem.

Kráťo dík:-) možná do Biosu nebudu muset - právě jsem zjistila, že muzika mi už funguje::) Hurá!! Jediný, co nejde, jsou zvuky Windows - to mě zmátlo - a to mi teda zas tak nevadí:-) nicméně tu ikonku ovládání hlasitosti bych tam vpravo dole mít chtěla a ta tam dát nejde...

Problém je vyřešen. V ovládacích panelech Zvuky a zvuková zařízení - tab Zvuk - Výchozí zařízení jsem tam měla Přehrávání pomocí linky modemu - dala jsem to na Realtek AC97 Audio. Takže v tabu Hlasitost nahoře místo "Zvukové zařízení neexistuje" se skví "Realtek AC97 Audio" a pod tím umístit ikonu.. už jde zaškrtnout. A už je na panelu. Zvuky Windows stále nejdou, ale to neva... Děkuji moooc všem co mi pomáhali:))

Problém se znovu opakuje, akorát že teď už -po dalším stěhování- už vůbec nevím, kde je CD s ovladači a z toho internet.odkazu když rozkliknu, nevím, co použít... To řešení z minula nejde, protože mi to nenabízí změnit Výchozí zařízení z modemu na zvukovku... Ve správci zařízení mám žlutý vykřičník u Microsoft Kernel Wave Audio Mixer, ale u zvukovky (Realtek AC'97 Audio) žádný vykřičník není. Prosím pomozte!!!