Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Switch a rychlost siete

Mam dotaz. Ako je to so switchmi. Potrebujem zapojit kvoli nedostatku pripojeni do kancelarie switch a tym zvecsit pocet pripojeni. Ide mi o to, ze ako sa bude chovat ten switch ak na nom bude prebiehat napr na polovici portov intenzivna prevadzka, ci je tam mozne nejake spomalenie, a ked tak ci podstatne.

existují dva problémy týkající se stohování switchů pomocí klasického uplinku:

1. limit ethernetu (časové zpoždění) - typicky max. 3 za sebou nastohované switche
2. problém s rychlostí uplinku. Je-li např. jedna kancelář připojena pomocí "normálního" 8-portového 100Mbps switche k hlavnímu switchi, všech 7 "lokálních" portů sdílí uplink 100Mbps směrem "k páteři", což se u náročnějších aplikací už projevuje.

stohovat sa nebude, 16 port by mal stacit . . . resp. teda, za adsl modemom je router so 4 portami, na kazdy chcem zavesit jeden switch
co sa tyka rychlosti a zdielania, je potom lepsie kupit s namesto portov 100 porty 1000? do kancelarie pokde 100vka