Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Převod hudby z MiniDisku do mp3

Co je k tomu třeba? Přiznám se, že jsem negoogloval,
protože nemám MiniDisk, tak bych to prostě nevyzkoušel.
Speciálně se mi jedná o osobní zkušenosti, jak který program funguje,
nejlíp free, je to pro tátu. Jak je to s propojením MD s PC?
Stačí link na stránku, je jich moc, díky.

Lachka rada,,

potrebujes len nejaky program, co dokaze nahravat zvuk a ulozit ho do MP3 (npr Sound Forge)
dalej kabel : 2x stereo cinc--- strcis do minidiosku (zdroju houdby((ale da sa pripojit i cez sluchadlovy vystup minidisku))) na druhej sreane kabla potrebujes stereo jack3,5mm (ten konektor, co maju bezne sluchadla) to strcis do zvukovej karty do cerveneho vstupu.

zvukovku ak je viackanalova musis nastavit aby cerveny vstup bol MIC,, nie rear,,ci center!

nahravaci mixna PC prepnes do Line IN-putu...(dvojklik na simbol reprodukroru vedla hodin vpravo dolu,,
kliknes na Options (nastavenia),, dalej na Propertis (vlastnosti) prepnes na RECORD!!!! a tam zafajknes --- analog mix,,alebo AUX,,alebo audio IN (podla fantazije vyrobcu,,)

a mozes nahravat,, (da sa i tiahlom nastavit hlasitost vstupu,, dobre je ked nejde na max ,,ani do cerveneho pola ideal je ked rec program neukazuje spicku nad -2db

OPRAVA*** MENEJ Nez -2 db ! cize npr -3, -4db ...je soptimalne.

PS.. ak mas opticky vystup z minidosku,,alebo koaxial digi a zvukovka ma opticky vstup alebo coaxial digital vstup mozes prepojit i takymto sposobom,...potom len v RECORD mixe PC zvol spravny vstup.

Ale no tak...

ATRAC je zkratkou pro Adaptive Transform Accoustic Coding a jedná se o ztrátovou kompresi zvuku. Podobně jako metoda komprese použitá ve formátu MP3 využívá i ATRAC psychoakustického modelu zvuku, který dovoluje snížit objem dat potřebných pro popis průběhu zvukového signálu tak, že je lidským uchem téměř nerozeznatelný od originálního nekomprimovaného signálu.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Adaptive_Transform_Acc oustic_Coding

Pro HiMd funguje HiMdRenderer http://forums.minidisc.org/downloads/details.php?fi le=3. Jestli funguje i pro normální MD, to nevím. Odkaz je na verzi 52 (někde píší 0.52). Snad existuje i verze 0.54. Já jsem kdysi používal verzi 0.31 v době, kdy to všechno ještě Sony blokovala a tahle verze fungovala do WAVu v pohodě.
Někde také uvádějí název MarC's HiMdRenderer.
Snad je to to, co hledáš :)