Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem intel v amd

Zdravim, tak sem tu nedavno psal problem se zamrzanim PC a vyslo to ze problem v zakladni desce. Takze sem dostal nabidku na novy PC.

1)
MB: asus rampage formula 2xGb LAN IX-48, DDR2 RAID IEEE
CPU: intel core 2 Quad Q6600 BOX
PAMĚŤ: 4 GB DDR2 -800MHz kingston 2x2Gb
GRAF: ati saphire HD4850 512MB DDR3 2xDVI HDMI

2)
MB: asus M3a32-mpv deluxe amd 790fx IEEE RAID
CPU: amd phenom X4 9650 (2,3Ghz, AM2+, 95W) BOX
PAMĚŤ: 4 GB DDR2 -800MHz kingston 2x2Gb
GRAF: ati saphire HD4850 512MB DDR3 2xDVI HDMI

sou to ty hlavni komponenty tak kdybyste poradili co je lepsi pripadne co vymenit za jine, ceny u obou sou asi 20 000,-, ale je k tomu taky cache, zdroj a jine. Pripadne kde bych nasel nejaky test srovnani grafickych karet. dekuji.

Sice nechapem ze preco kvoli zamrzaniu kupujes nove PC (asi mas tucne konto) ale keby mi islo o 100% stabilitu tak radsej by som bral dosku s intel chipsetom + intel CPU takze ja osobne radsej to prve. Ono da sa urobit 100% bezproblemovy PC aj s AMD, zavisi kto a ako to PC robi, ako kvalitna doska je pouzita, atd, ako dobre je vyriesene chladenie atd. - to iste plati ale aj o intel zostave.

možná bych místo čtyřjáder vzal 45nm dvoujádro -menší spotřeba,teplo ale to záleží na tobě jestli to 4jádro využiješ. a co je : ,,je k tomu taky cache'' ? . Test gpu je buď v papírové podobě v časopise Hardware speciál (akorát není uplne aktuální takže tam myslím není 4850), ten samý možná trošku obsáhlejší je na www.extrahardware.cz.

Pak: Google/test grafických karet :)

nesouhlasim s tim ze by pc na amd platformě bylo méně stabilnější, to možná před 10 lety, dnes je to vyrovnané

Ztotoznuji se s timto nazorem. Akorat s tim rozdilem, ze nezalezi moc na case (ci stari), ale na kvalite dilu. Ani dnes neni problem poskladat shitoidni sestavu na obou platformach - chce to jen vybirat ty nejlevnejsi a "nejznackovatejsi" komponenty ]:).

tak to zavisi od toho co nazyvas "stabilitou". Ja som mal skor na mysli bezproblemovost, chipsety od kdejakych cinskych VIA a Sis a inych katastrof (a prip. tie kupene nvidiou a ATI) proste maju s urcitymi kombinaciami komponent a za urcitych okolnosti problem. A ty si nezazil napr. problem s AMD a plne obsadenou doskou RAM modulmi? (znizovanie freq.) To nebolo pred 10lety ale pred 1-2lety. Problemy s nejakymi grafikami, dodnes... Atd. A intel ma trochu lepsi powermanagement :-)

P.S. ja mam doma masinu s AMD, samozrejme ze je "stabilna" lebo som ju skladal sam, ale bezproblemova neni (bolo s tym viac problemov ktroe tu teraz nechcem rozoberat, hlavne za ne moze zasrata MSI doska, tfuj MSI a zasraty VIA chipset aj s tymi ich poondiatymi hyperionmi, tfuj, tfuj :)) som kvoli tomu odfajcil SATA DVDR mechaniku lebo posrate najnovsie hyperiony robili problem s lightscribe a potom este aj posrali flashovanie firmware = mechanika v prdeli (ani externe flashovanie uz jej nepomohlo). Musel som tam dat starsie hyperiony potom islo aj lightscribe aj flashovanie aj vsetko (samozrejme mechanika kupena nova). A take problemy treba riesit, a laik by bol pri tom v koncoch...

P.S.2. ano vidim ze ta doska co tam ma je s AMD chipsetom, ten by mal snad byt OK (neviem nemam ten chipset).. .Tak nech sa rozhodne sam, to je jak vyberat medzi mercedesom a audi...

Plně osazenou desku ramkama sem neměl (vždy se snažím PC skáldat na 2 moduly, 4 jen výjmečně, ale nkdy sem to neměl na svém PC)
Samozřejmě že se něco s něčím něky nepokecá a jsou problémy ale PC na platformě AMD teda prcák chipset a grafika myslim ze neni problém, ostatní komponenty (jako PCI diskové řadiče firmy "DPkT" atd..) ti muzou delat problemy i na kvalitním chipsetu od intelu.

Ja mam doma taky AMD procák desku s chipsetem nF 570 (pro spousty lidí hrozně poruchový chipset mě to jde ok)
Předtím jsem měl taky AMD a desku s nF 3 (blbý chipset poruchový, nesli nektere sata disky atd.. ja s nim nemel problem)

Je to hlavně o tom poskládat Pc z kvalitních koponent a nekupovat nejlevnější jak psal mif.

P.P.S.2: 790fx by měl být podle testů co jsem viděl kvalitní práce, nejlepší od AMD, do nového PC ,co mám v plánu co nejdřív, s ním počítám. :-)

Ano prave, zavisi hodne od chipsetu a kvality dosky a komponent. Ja neviem ake ceny ma na tie dva PC, ak su ceny porovnatelne tak by som radsej vsadzal na "istotu" s tym intelom, aj ked samozrejme aj intel moze nieco potentovat. Obe tie jeho zostavy su snad z najnovsich komponent takze skusenosti moc este nie su, takze nech si nieco z toho vybere a potom nech napise ze ako mu to bezi aby sme mali nejake skusenosti :))

Ano za par dnu az bude vam snad sem napisu jak PC bezi :) Este si to rozmyslim ale Intel se mi libi vic ale na druhou stranu je pravda o tom kvalitnim chipsetu u AMD 790FX + deska ma 4 PCI-R 16x, intelovka jen 2 a 2 pomalejsi. No. kazdopadne dam vedet.

P.S.: cena: intel amd
MB: 5700,- 3800,-
CPU: 4000,- 4200,-
PAMĚŤ: 1600,- 1600,-
GRAF: 4200,- 4200,-

Tak diky za rady: "Kouba"