Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cim prijimat WIFI

Dostal jsem od dcery ukol pripjit jeji dva pocitace na internet, mozna ze casem jich bude ctyri, v miste je nekolik poskytovatelu signalu WIFI 2,4G, a ted ktere zarizeni zvolit, co mam koupit, obchodnik chvali vse, a tak se ptam spis na vlastni zkusenosti z tim kterym zarizenim, at tam pak nelitam co chvilku ze to je spatne. Diky za rady a zkusenosti. Petr

Nejlepší je, zeptat se poskytovatele toho připojení. Každý může mít jiné požadavky atd. já třeba nemohu mít ani koupený Wi-Fi router, jelikož bych tu dělal nějakou neplechu a musím mít krabičku přímo nastavenou od našich techniků (jsme občanské sdružení).
Vybral bych si tedy poskytovatele a zeptal se přímo u něj co si pořídit.

Otazkou je, jak to chces uvnitr. Prijimat budes bezdrat - k tomu potrebujes jeden AP. Pocitace doma budou pripojeny bezdratem nebo kabelem nebo kombinovane? Kazdopadne budes potrebovat nejaky router, pokud chces doma roztazeny signal bezdratove tak WiFi router.

Vse bude pripojeno kiz dratem to neni problem to natahat, router je jasny, ale me slo o zkusenosti z provozu tech AP, ktere je klidne da se nastavit nejak rozume a je spolehlive, alespon trochu, at nemusim k dceri casto, je to pro me daleko. Petr

AP muzes spravovat klidne na dalku pres internet.
Pak je take otazkou, kolik chces do toho investovat. Spolehlive jsou napr. ASUSy. S Edimaxem jsem mel docela problemy - bylo treba jej pomerne casto restartovat.
Takze z tveho pohledu by mohl byt vyhodny i napr. nejaky WiFi router

Kolik penez to bude doufam ze neprekrocim tisic korun, ale to neni zatim parametr, a ta dalkova sprava je dobra pokud to chodi, a v tom pripade to neni potreba, a kdyz to nejde tak stejne musim prijit, verim ze toto zarizeni ma spousta lidi ale asi o nem ani nevi proto ze to spolehlive funguje a tak nikdo nepise zkusenosti, a tak se nedozvim ktere konkretne je to skoro nejlepsi zarizeni. Ten Ovislink je pekny a z tech Asusu ktery konkretne? Mam jeste tyden nez prijedou z dovolene a tak stale hledam informace. Vsem diky zatim. Petr

levné a dobré routery jsou Asus Wl-520gC (cca 850 Kč s daní), ale budeš ještě potřebovat wifi klienta pro připojení k internetu, ale toho si nech dodat od poskytovatele připojení, aby se potom nevymlouval při nefunkčnosti nebo při problémech.

Toto nechci, chci to mit v jedne krabicce, a na poskytovatele je to sice slozite, ale pokud jej menim aspon vim co mam a nemusim vse predelavat, ta doba kdy to bylo uplne nutne uz je pryc, ptal jsem se nekolika poskytovatelu a ujistili me ze pokud nebudu mit nejakou uplne neznamou raritu ci neco o cem vsichni vi ze to nechodi tak je to jedno, proto i muj dotaz na nejakeho toho wifi klienta co s nim maji lide zkusenost, tim padem ze je nekde a nikdo uz ani nevi kde ta skrinka je proto ze funguje, takovou zkusenost bych privital. Vsem dik Petr

chci to mit v jedne krabicce

na to zapomeň. Takové "krabičkové" zařízení neexistuje. Potřebuješ klienta A wifi router nebo alespoň AP - tak jako tak se VŽDY jedná o dvě krabičky (a to zcela logicky).

Tak tomu nerozumim, vzdyt nekolik firem prodava Wifi klienta s roterem, nebo se tak moc pletu kdyz si to ctu? Mel jsem za to ze toto je v jednom kusu a jde jen o jeho konfiguraci, tedy prijem signalu v patricnem pasmu a nasledne natovani do druhe site kde budou jiz k routeru pripojeny alespon ctyri pocitace, to snad existuje? Petr

1. buď od té lásky a reaguj tam kam to patří (odkaz "odpovědět")

2. Evidentně si nerozumíme. Jednak předpokládám, že chceš wifi používat i v LAN doma (což je dneska už standard, proto dvě krabičky) a pak jde i o to, že málokdy je ideální možnost mít Wifi klienta na místě, kde je k němu bez problému přístup a možnost bez problémů dotáhnout svazek UTP kabelů z LAN. Uvědom si prosím, že wifi klienti dálkových spojů potřebují (většinou) směrové antény, které používají "tlustý" RG kabel (který by měl být co nejkratší), a tedy že se klienti ve valné většině umisťují na půdy, do krabic na stožár k anténě apod. Navíc v případě bouřek jsou toto první "krabičky" které zažívají "bleskový žeh", a proto nemá valného smyslu kupovat pro tuto funkci drahé routery apod. Daleko lepší řešení je strčit tam nějakou levnou 5460AP jako bridging klient a následně stáhnout do bytu jen UTP kabel a tím připojit klasický (wifi)router. Myslím, že tohle ti potvrdí každý jen trochu zkušený bezdrátař...

Ano, ne, to prvni je ze jsem to psal spatne, omlouvam, a to druhe je o tom ze po byte to nechci jak jsem psal delat pres wifi ale dratem, to je podminka ze to bude tak, to s tou bourkou to je i to co me zajima, s tou smerovkou to vim a i s tim kabelem ale v tom problem neni proto ze to bude kousek pod strechou, je takova moznost, a pokud jde o blesk a ten kdyz se dobre nasmeruje a sjede primo do zarizeni tak sebou smete stejne vse, videl jsem dva rodinne domky po urazu bleskem a stalo to za to, skoda ze jsem nemel moznost to nafotografovat, bylo by to poucne, zadna achrana v tom pripade nema smysl, bylo zniceno vse co melo draty, a to bylo i to co bylo vypnuto vypinacem, televize, radio i jine. Takze s tim pocita pojisteni, ale me jde o tu zkusenost z kterym zarizenim, tu dlouhodobou. Diky Petr

v tom případě ti postačí jakékoliv zařízení s více porty, které umí na wifi režim client a LAN schovat za NATem. Umí to např. Asusy s neoriginálním firmwarem (možná i originálním, ale ten vždy nahrazuju mým oblíbeným X-WRT).

Co se bouřek týká, přímý zásah je přímý zásah, tam nepomůže ani svěcená voda (EMP je EMP :-)), nicméně daleko větší pravděpodobnost jsou pobočné výboje a velké změny elektrostatického potenciálu spojené s bouřkami, což bývá nejčastější příčinou "umrtí" zařízení..