Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem k cemu je kablik u displaye notebooku ? uzemeni ?

ahoj, mohl by mi nekdo vysvetlit, k cemu slouzi takove ty dva kabliky s kovovym jakoby krouzkem na konci, ktere jsou po boku jinych dvou kabliku vedoucich z displeye do notebooku ? tyto na ktere se ptam, vypadaji jako nejake uzemneni nebo co a jsou zavedeny do ramu notebooku. A zajima me, kdyz jeden z nich jsem porusil, jestli se to projevi a jak ? diky

možná je tak připojený společný mínus pól aby se ušetřili dráty podobně jako karoserie auta se používáý jako drát. nejspíš se nestane nic dokud se nezhorší kontakt toho funkčního drátu.