Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak nastavit bootovani v bios award v1,0a

zkosim rozchodit MB Asus A7V-M VSE po nabehnuti jde jak ma prizna pameti HDD i mechaniku a zkousim prepnout v biosu na boot z mechaniky a nejak se nedari vzdy najede uvodni obrazovka vse zkontroluje O.K. a potom skoci tabulka kde je vypsany procesor ramky atd. v levem spodni rohu blika pomlcka a nic se dal nedeje prosim o radu dekuji

Tak to máš nějaký úplně speciální BIOS. Pro normální BIOS píšou v manuálu pro desku ASUS A7V-M:

Boot Sequence
The Boot menu allows you to select among the four possible types of boot
devices listed using the up and down arrow keys. By using the <+> or <Space>
key, you can promote devices and by using the <-> key, you can demote
devices. Promotion or demotion of devices alters the priority which the sys-
tem uses to search for a boot device on system power up. Configuration fields
include Removable Devices, IDE Hard Drive, ATAPI CD-ROM, and Other
Boot Device.

Ale do manuálu se přece dívat nebudeš, že? Str.75.

Pluskem nebo mínuskem na numerické klávesnici měníš v BIOSu pořadí. Pokud se nastavíš kurzorem na CDROM a stiskneš plus, skočí ti o jedno pořadí nahoru atd... Pak dáš šipku doprava, Exit save settings... Ale pokud to nevidí bootrecord na cd, tak může být taky v háji mechanika.

jo tak... ale hdd bych nezakazoval, zakázal bych flopynu a INT18 network. Pokud na tom hadru není nic (ani oddíl), tak se to na nic neptá a rovnou vyhlásí "Instalační program zjišťuje hardwarovou konfiguraci". Takže žádný "Libovolnou klávesou...", rovnou instal.