Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je toto ona "výhodná" sestava

Dobrý den,
Po dlouhém přemýšlení jsem vybral tuto sestavu, potřeboval bych pomoci. HD a DVD mechaniku mám, ale pouze v provedení ATA. Chci se zeptat, zda toto půjde provést a zda je má sestava výhodná v poměru výkon/cena.

Zákl. deska: Asus M3A78 PRO - AMD780G
Procesor: AMD Athlon 64 X2 5600+ (socket AM2) BOX ADO5600DOBOX
Grafická karta: Sapphire HD 4850 (11132-11-20R) 512MB, PCI-E, Lite Retail
Paměti: A-Data DIMM 4096MB DDR II 800MHz Extreme Edition AD2800E002G
Case: CoolerMaster Elite 330 RC-330-KKN1-GP
Přídavné chlazení na "zadek" casu: Noctua NF-P12-1300
Zdroj: Fortron Epsilon FX600-80 600W

Děkuji za všechny odpovědi a vhodné rady.

Pro mě s omezeným rozpočtem, je důležitý hlavně poměr cena/výkon, který se mi zdá lepší u AMD. Navrhněte, jakou sestavu by jste mi doporučili, jako výhodnou sestavu poměru cena/výkon. Předem díky

Spíš bych Vám naznačil, že se k té "ideální" sestavě docela +- blížíte/jste docela u ní. Snad jen zbytečně silný zdroj 600W - i 500W by stačil výborně a nějaká stovka by byla dolů. Pokud chcete ten starý disk ještě využít - je taky další věc...

Pro co nejpřesnější posouzení (v rámci možností) ovšem neuvádíte konkrétní ceny (jen celek), které se můžou shop od shopu lehce lišit, dobu koupě (teď/za měsíc/za dva?) - i to v celku může vyznít třeba pro kousíček jiné komponenty (např. i snížení nákladů o 200 Kč na procesoru za obdobně výkonný 5400+ EE, atp.) nebo v případě pozdějšího plánu nákupu si položit i jiné otázky.

Jsou to možná drobnosti, ale netuším, vzhledem k již zveřejněnému +- slušnému návrhu sestavy viz výše, oč Vám vlastně v celku jde - zdali o každou stovku? Nejspíše chcete PC na hraní. Co očekáváte do budoucna - budete rozšiřovat/obměňovat? Pak i např. silnější zdroj (Vámi udaný) může být OK...

Máte pravdu, že každá stovka je pro hráče s omezeným rozpočtem vítěztví. Počítač plánuji koupit na začátku září. Zkusil jsem "zplodit" ještě tuto sestavu:

Zákl. deska: Asus P5Q PRO - Intel P45
Procesor: Intel Core2 Duo E7200 2.53GHz 3MB 1066MHz 775pin BOX
Chladič na procesor: Arctic Cooling Freezer 7 Pro
Grafická karta: Sapphire HD 4850 (11132-11-20R) 512MB, PCI-E, Lite Retail
Paměti: A-Data DIMM 4096MB DDR II 800MHz Extreme Edition AD2800E002G
Case: CoolerMaster Elite 330 RC-330-KKN1-GP
Přídavné chlazení na "zadek" casu: Noctua NF-P12-1300
HDD: Hitachi Deskstar P7K500 - 250GB

+ nějaký 500W zdroj. Rozhodl jsem se tak, že si prostě postavím bez mechaniky úplně vše jako nové. Děkuji za vaše příspěvky a snahu mi pomoci.

Mě tam fascinuje ta tvoje noctua "Přídavné chlazení na "zadek" casu: Noctua NF-P12-1300" jestli se nepletu stojí to přes 400kč. Je to podle mě zbytečné zvlášť když u první sestavy máš boxovaný chladič a u té druhé "jen" freezer a 4850 která se při hraní projeví. Nech si tam ten větřák co je součást skříně a reguluj ho přes desku. Ušetříš přes 400kč. Nebo si kup ventilátor Xilence 12025L s 1000 otáčkama. http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=42169 &tree_CR=1&ppath=Chladi%C4%8De\Ventil%C3%A1tory\120x120 .Hele když Xilence stačí tankovi bude stačit i Tobě :-)