Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozšíření paměti - notebook

Chtěl bych se pozeptat, jestli někdo netuší, jak je to s pamětí u notebooků.
Mám doma jednoho "dědečka" a chtěl bych mu rozšířit paměť.

Už jsem se mu díval na střeva, ale zarazily mě dvě věci:

- Udávána je podpora DDR-333 ,ale je tam DDR-400 (1x512MB)
- Udávána je maximální paměť 1GB (=2x512MB). Ovšem v té době asi ještě nebyly 1GB moduly.

Také jsem si všimnul, že počet "brouků" na pamětích se liší typ od typu.
Někde je celkem 16 brouků, jinde 8.
Přitom DDR-400 je levnější než DDR-333 a mám tam jednu paměť s 8-mi brouky.

Můj dotaz je:
- Dokáže tento starý notebook pracovat i s 2x1GB pamětí? Pokud ano, tak s kterou konkrétně?
- Má smysl vůbec dokupovat drahé paměti 2x1GB? (Do tohoto dědečka)
- Proč se prodává DDR-333, když je pomalejší a dražší než DDR-400, kterou lze používat místo ní?

Já se spíše přikláním k názoru, že když pořídím další 1x512MB,
tak to pojede lépe, ale drahá investice do 2x1024MB se už nevyplatí (nepoznám rozdíl).

Navíc vždy po startu blbne podsvětlení (obrazovka "mžiká").

Co říkáte?

Mal by tam ist aj 1GB modul, a aj DDR400 normalne na 400, chipset 855GME by to mal myslim vediet (ale nechce sa mi hladat datasheet). Neviem odkial beres tu "podporu max DDR333", zo stranok vyrobcu?

Mozes si predsa spustit everest home alebo CPU-Z apod a pozriet sa ze aky presne tam mas teraz modul, a ze na akej frekvencii skutocne bezi (ak bezi na 400 tak ten NB podporuje DDR400, ak to bezi na 333 tak ten NB podporuje max. 333, kazdy DDR400 modul moze bezat aj na 333 aj na 266).

DDR333 je lacnejsia ako DDR400. Ale musis porovnavat rovnake a nie jeden s CL2.5 a druhy s CL3.

EVEREST to hlásí takto.
No ono těžko říct. Protože podle nálepky je to 400 MHz 32x16 CL2.5; 2,5V, ale podle pohledu je to jasná 64x8.

Takže pokud jsem to pochopil správně, tak ona stejně běží na 333.
Investice do větších se nevyplatí, bo mi to může zdechnout kdykoliv :-D.

Běžím tam teda dokoupit další 512 - 333 CL2.5 na 2,5V.

Ano, 512MB DDR333 CL2.5 tam bude asi najlepsia (zachova to CL2.5 ktore tam mas).

32x16 bude nejaka organizacia bank, to nie je pocet chipov (fyzikalne puzdra nikoho (ani chipset) nezaujimaju, zaujimava je organizacia adresnych a este nejakych dalsich select signalov). Tipujem 32x16 Mbit x 8 chipov.