Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Outlook Express 6 - nebyla nalezena chybějicí knihovna MSOERES.Dll

Dobrý den ,

Po celkem nedávném formátu počitače jsem se rozhodl zprovoznit Outlook Express. Po spuštění mi však vyskočila tabulka s tím že nebyla nalezencha chybějicí knihovna MSOERES.Dll. Kdyz jsem se podíval do ProgFiles / Outlook / msoeres.dll tam byla. Ze by chyběla nekde jinde ? Zkousel jsem knihovnu najit na netu a prepsat ji. Nefunguje to ale stale. Prosím o pomoc :-) Matka ten outlook potrebuje :D
Změna předmětu, původně: Outlook Express 6 (LaKr) (Kráťa)

Určitě to byl formát ? Já bych tipoval spíš to že došlo jenom k reinstalaci Windows, složka program files tam zůstala a s ní i původní outlook express. Jelikož na původní instalaci došlo k aktualizaci Internet Exploreru + Outlook Expressu, původní Outlook je novější verze než nová instalace. Čili aktualizovat IE+OE na vyšší verzi a půjde to.

Ano , jednalo se skutečne o formát.. dělam to už dlouho takže jsem nic nezpackal...Vždy instaluji stejné windowsy.. a stejny Sp ..Takže to jestli to byl format muzu potvrdit. Tak nevím .. jestli teda pomuze i tak aktualizace ? Ale nevím jak to aktualizovat ? Nepomuze neco jineho ?

Nejdřív bych zkusil opravit systémové soubory: start-spustit-napsat sfc /scannow, enter a dál se řídit instrukcemi.
Další metoda opravy je:
1. Start, spustit, napsat %systemroot%\inf, enter
2. najít Ie.inf soubor uložený v adresáři Windows\Inf
3. kliknout pravým tlačítkem na soubor Ie.inf, odkliknout install
4. po provedení kopírování souborů restartovat PC
Ten Windows Live Mail jsem nikdy nezkoušel, takže nevím jestli je to stejné jako např. Windows Mail ve Vistě. Nicméně je tam odkaz na stažení tak proč to nezkusit.

Ten Windows Live Mail jsem nikdy nezkoušel

Jsem za dlouhá léta zvyklá na Outlook Express. Uvažovala jsem o přechodu z OE na WLM. Proto jsem nedávno WLM vyzkoušela, tady je můj názor:

WLM má být nástupce zastaralého a již dlouho nevyvíjeného Outlook Expressu z dílny Microsoftu
* Bez problémů naimportuje nastavení účtů z OE
* Bez problémů naimportuje emaily včetně struktury složek i adresář.
* Samozřejmě má vlastní spamfilter, prý kvalitní
* Bohužel neumí pracovat se štítky, což je v roce 2008 u nového email. klienta celkem ostuda
* Rozhraní je celkem přívětivé, velmi snadno jsem se v něm orientovala, protože mi hodně připomíná OE, i různé volby a nastavení jsou tam, kde bych je hledala a kde jsem zvyklá. Takže přechod z OE bez problémů.
* Vadilo mi divné písmo v rámci WLM, jakoby ClearType, ale to jsem měla vypnuté, tak nevím, proč se to tak divně zobrazovalo. V ostatních oknech jiných současně spuštěných sw jsem problémy s "divným" písmem neměla, ani v IE.
* Hlavní panel apod. - vše šlo nastavit jako v OE, ale nešlo odstranit poměrně velké tlačítko "přihlásit se ke službám Windows Live!
* WLM je totiž součástí balíčku WL , očekává se tedy, že jej uživatel bude používat provázaný s dalšími službami jako s galerií fotek, instant messengerem, blogem atd. To je vše sice hezké, ale pokud to člověk nechce používat, tak by tam to tlačítko nebylo potřeba. Jinak přihlášení do služby WL není pro samotnou práci s WLM nutné.
* Co mi asi vadilo nejvíc: WLM vytváří pro každý účet zvláštní složky a podsložky, podobně jako The Bat! Nelze nikde nastavit, že to nechci. Ani to nelze aspoň nějak schovat jako u The Bat :-( Zabírá to cenné místo na obrazovce.
* Ve WLM lze samozřejmě vytvářet vlastní složky dle potřeby a tyto lze i rušit.

Můj závěr: Zatím zůstávám u OE, WLM nechci. Chybějící spamfilter mám už dávno vyřešený pomocí výborného a free SW Spamihilator.