Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proč mám pořád málo místa na disku C?

Zdravim,
mohl by mi někdo poradit co mám dělat když mám na počítači dva pevné disky(C,D), déčko velký, céčko malý(15,6gb) a céčko mam furt zaplácaný? Často odstraňuji nepotřebné věci, ale vždycky se mi to zase celý za*ere. Pls poraďte, už sem vážně zoufalej, teť tam mam už jenom 886kb :-O
Změna předmětu, původně: Disk (karel)

nalezení odkazů na 1),2) máš od karla

3) vyrob si na d: adresář (pro nově příchozí: složku) třeba d:\dokumenty, na ploše ve vlastnostech ikony dokumenty nastav cestu na tento nový adresář.
po přesměrování na "d:\dokumenty" zkontroluj co se ti nepřesunulo z "C:\Documents and Settings\xxx\Dokumenty", vyčisti to.

4) když používáš nějaký vypalovací program, podívej se kam ukládá image kopírovaných disků a jestli nemá zrušeno smazání image po zkopírování: http://www.digital-digest.com/~jmet/nero_copy_of_a_ copy/copyofacopy5.jpg
- zkontroluj nastavení cesty "obrazový soubor/image file" buď někam do \temp, nebo pro opakované kopie radši na d:
- "po zkopírování vymazat soubor/delete image after disk copy" podle potřeby zatrženo nebo odtrženo.

edit: jsem pomalejší než kolega dole, ale zásadně nedoporučuju instalovat programy na d:, to pak celé rozdělení disku ztrácí jakýkoli smysl. céčko mezi 15-20gb by mělo na xp stačit včetně programů, jedinou výjimkou jsou hry - ty patří instalovat na mars.

pochybuju, že máš tak malý disk C, podle mě máš v PC jen 1 HDD rozdělený na 2 partície. Buď si sežeň program aby ti odčerpal paměť z D do C (jestli nějaký takový existuje), nebo sei zálohuj data, reinstalluj si OS a při instalaci si zvol větší místo v partícii C... (je to tak jednoduché ;-))

krch: lidé kteří zaměňují disk a paměť by vůbec neměli mít volební právo - myslíš asi nějaký partition manager. otázka je proč mu to radíš (ještě s přeinstalací os jen kvůli změně velikosti oddílu??), když jeho aktuálních 15gb je pro systém xp celkem ideální, zvlášť až se naučí neodkládat na c: co tam nepatří.

No jestli tam máš vistu tak je to normální. Samého mě to štvalo...Je potřeba zmenšit déčko a zvětšit céčko. umí to třeba acronics disk director nebo partition magic. Visty mají změnu ododílů částečně v sobě. u XP viz rady ostatních