Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno jak zjistit spotřebu PC ???

Dobrý den. Mám dotaz jak zjistím spotřebu PC, aniž bych musel hledat spotřebu jednotlivých věcí v pc zvlášť na internetu. chci si jednou pořídit nějakou tu výkonější grafickou kartu a rád bych věděl jestli mi to pak utáhne zdroj a nebo s graf. kartou koupit i zdroj. děkuji

Pokud tě nějak neomezují finance, tak bych koupil s novou grafikou
i nový zdroj některé z prověřených značek a certifikací nejmíň 80+.
Dražší zdroj s tímhle označením se ti nejdéle do 3 let vyplatí,
o spec. 80 Bronze atd. nemluvě. Bral bych rezervu 100W nejmíň.
Na zdroji se nevyplatí šetřit. Nejlepší jsou zdroje zdvojené,
jen tedy pro příklad: 2 jednotky po 500W s ampérama na top na 12V větvích,
ale ta cena, to jen na okraj. Nové grafiky ATI žerou více wattů o teplu nemluvě,
tedy co se týče 2D režimu, u 3D rozdíl není velký. Tož je to na tobě.
Google ti najde dost online kalkulátorů, nakolik je to přesné, to je na zvážení:

psu

Klidně zadej do Googlu třeba "power consumption calculator online" atd...
Nekupoval bych zdroj s méně než 2 větvemi 12V, pořádné zdroje mají
4-8 12V větví, na každé je hafo ampérů, jsou tvrdé a mají spec. 80+,
je to jen otázka lováčů.